Nowi inwestorzy w mieleckiej SSE utworzą 60 miejsc pracy

Agencja Rozwoju Przemysłu wydała dwa zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Przedsiębiorstwa Splast i Yasa Motors Poland zainwestują w sumie ponad 60 mln zł i zatrudnią blisko 60 nowych pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowi inwestorzy w mieleckiej SSE utworzą 60 miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

27 paź 2015 11:22


Przedsiębiorstwo Splast specjalizuje się w produkcji detali z tworzyw sztucznych dla klientów z branży motoryzacyjnej, elektronicznej, AGD, kosmetycznej, budowlanej oraz meblarskiej planuje ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 30,8 mln zł.

Nowy projekt inwestycyjny na terenie SSE Euro-Park Mielec Podstrefa Krosno zakłada rozbudowę hali produkcyjno-magazynowej, nabycie linii produkcyjnych oraz zakup licencji na oprogramowanie do monitorowania pracy linii technologicznych i zarządzania produkcją. Przedsiębiorca planuje zatrudnienie minimum 40 nowych pracowników.

Yasa Motors Poland - producent elementów dla lotnictwa i motoryzacji - poniesie 30 mln zł nakładów oraz zwiększy zatrudnienie o co najmniej 18 nowych pracowników. Spółka działa na terenie mieleckiej Strefy od 2011 r., gdzie dotąd prowadziła badania nad obróbką materiałów takich jak aluminium, tytan z zastosowaniem przyjaznej środowisku technologii.

Nowa inwestycja będzie polegała na budowie hali produkcyjnej, wyposażeniu jej w specjalistyczny park maszynowy niezbędny do uruchomienia produkcji części lotniczych takich jak autopiloty, obudowy hamulca, kolektory hydrauliczne, siłowniki hydrauliczne, pompy hydrauliczne oraz korpusy silników do samochodów hybrydowych. Zakończenie prac nad projektem planowane jest na koniec grudnia 2019 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.