Nowe władze Taurona: Przed nami trudne zadanie

W nowym składzie zarządu grupy Tauron znaleźli się: był prezes BOT Górnictwo i Energetyka Jerzy Kurella, były prezes Taurona Ciepło Henryk Borczyk i były dyrektor zarządzania operacyjnego Enei Michał Gramatyka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe władze Taurona: Przed nami trudne zadanie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP/WNP.pl

2 paź 2015 10:42


Jerzy Kurella to osoba dobrze znana w branży energetycznej. W przeszłości był już wiceprezesem państwowej firmy energetycznej BOT Górnictwo i Energetyka. Szerszej opinii publicznej dał się jednak poznać jako p.o. prezesa PGNiG. Henryk Borczyk był dotychczas prezesem Tauron Ciepło, a Michał Gramatyka dyrektorem departamentu zarządzania operacyjnego w koncernie energetycznym Enea.

Jerzy Kurella, prezes

Jerzy Kurella w PGNiG rozpoczął urzędowanie w czerwcu 2013 roku. Wygrał konkurs na stanowisko wiceprezesa spółki odpowiedzialnego za kwestie handlowe. Należy pamiętać, że ówczesne poszukiwania prezesa i wiceprezesów gazowego potentata przebiegały w dość napiętej atmosferze.

Ledwie bowiem kilka tygodni wcześniej posadę szefowej spółki straciła Grażyna Piotrowska-Oliwa, odwołany został także wiceprezes ds. handlowych Radosław Dudziński. Wszystko przez tzw. memorandum ws. budowy gazociągu Jamał II.

Czytaj też: Kadrowe tsunami w zarządzie Taurona. Dariusz Lubera odwołany, Jerzy Kurella nowym prezesem

Mimo względnie krótkiego okresu sprawowania władzy w spółce, Kurella może się w niej pochwalić sporymi sukcesami. Po pierwsze temu prawnikowi z wykształcenia udało się skutecznie przeciwstawić Gazpromowi, który nie chciał zmian przedstawicieli PGNiG w zarządzie zarządzającej polskim odcinkiem gazociągu Jamał spółce EuRoPol Gaz. Twarda postawa wobec Gazpromu wzbudziła w rosyjskiej spółce zarówno niechęć jak i szacunek do Kurelli.

Do przejęcia kopalni Brzeszcze trzeba tylko dobrej woli

- Wiem, że przede mną, jak i pozostałymi członkami zarządu trudne zadanie, bo Tauron ma przed sobą dobre perspektywy, wielkie szanse, ale także duże wyzwania. Podjąłem się tego zadania, ponieważ uważam, że projekt konsolidacji energetyki z węglem powinien być realizowany - powiedział Jerzy Kurella, prezes Tauron Polska Energia

- Projekt przejęcia kopalni Brzeszcze uważam za ważny dla Tauronu. Należy go zrealizować na zasadach rynkowych i tak szybko, jak to będzie możliwe, bo w mojej ocenie przyniesie on korzyści wszystkim zaangażowanym stronom. W tym projekcie jest wciąż pole do negocjacji. Potrzeba tylko dobrej woli - wyjaśnił.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.