Nowe miejsca pracy w Suwalskiej SSE

0 0
Nowe miejsca pracy w Suwalskiej SSE

Kolejne w tym roku zezwolenia wydała właśnie Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. A to oznacza trzy, nowe inwestycje i następne - tak potrzebne dla regionu - miejsca pracy.

Zgodę na działalność otrzymał popularny producent drewnianych okien i drzwi – firma Ortis. Przedsiębiorstwo zainwestuje w Podstrefie Suwałki co najmniej 3 mln zł. Inwestor przy realizacji nowego przedsięwzięcia zobowiązał się również do stworzenia 10 nowych miejsc pracy i utrzymania zatrudnienia na poziomie blisko 30 pracowników.

- Nowy projekt tej firmy będzie realizowany w branży tworzyw sztucznych. Ortis planuje również zainstalowanie nowej linii produkcyjnej do wytwarzania recyklatu, czyli surowca wtórnego wytwarzanego z odpadów produkcyjnych powstałych w trakcie wytwarzania okien z profili PCV lub starych okien – wyjaśnia Robert Żyliński, prezes SSSE S.A.

Czytaj też: Specjalne strefy ekonomiczne dają pracę

Natomiast firma „3E” z Ełku dzięki zezwoleniu będzie mogła wprowadzić na rynek całkowicie innowacyjny produkt.

- To centrala alarmowa typu CPX200N oraz transmiter z serii LX do pakietowej transmisji danych w rzeczywistym czasie za pomocą sieci GSM – wyjaśnia szczegółowo Zbigniew Hołdyk, dyrektor firmy.

Główną działalnością spółki jest kontraktowy montaż elektroniki. Obecnie firma zatrudnia 80 osób. W ramach wydanego zezwolenia „3E” kupi nowoczesne maszyny i urządzenia. Do ich obsługi zatrudni co najmniej dwie osoby.

Zezwolenia doczekał się także białostocki Bianor I, który działa w branży tworzyw sztucznych. Firma w połowie listopada 2013 r. wygrała przetarg na zakup kolejnej działki w Podstrefie Białystok (o powierzchni 2,06 ha). Aby uzyskać zezwolenie przedsiębiorstwo zadeklarowało inwestycje rzędu 28 mln zł. Bianor I zatrudni również 24 nowych pracowników, a także utrzyma dotychczasową 326-osobową załogę. To druga inwestycja tej firmy w SSSE.

- Podczas pierwszego przetargu zadeklarowaliśmy zatrudnienie na poziomie 150 osób, tymczasem średniorocznie zatrudniamy ponad dwa razy więcej. Podobnie jest teraz. Zobowiązaliśmy się do zatrudnienia minimalnej liczby pracowników, a życie pokaże ilu ludzi faktycznie będzie u nas pracowało – powiedział Artur Kucharski, dyrektor finansowo-administracyjny w firmie Bianor I.

Suwalska SSE powstała 16 lat temu. Dziś działalność w strefie prowadzi siedemdziesiąt firm, z kapitałem polskim i zagranicznym (m.in. z Niemiec, Danii, Ukrainy, Szwajcarii, Litwy, Holandii i Szwecji). W przedsiębiorstwach takich jak: Pfleiderer, Aquael, Malow, Porta KMI Poland, Impress Decor itd. zatrudnionych jest w sumie 6 tys. osób, a wartość inwestycji osiągnęła 1,9 mld zł.

Strefa obejmuje prawie 342,8 ha. O utworzenie nowej podstrefy w Łomży z niecierpliwością czekają władze miasta oraz firma z branży IT, która już na starcie deklaruje utworzenie stu miejsc pracy. Na podpis ministra czeka także wniosek rozszerzeniowy o nowe tereny w Suwałkach i Ełku.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.