Nowe miejsca pracy na terenie ŁSSE

0 0
Nowe miejsca pracy na terenie ŁSSE

- Firmy Weidenhammer oraz VPK Packaging otrzymały zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Inwestycje powstaną w Kutnie i Radomsku. W br. ŁSSE wydała 16 zezwoleń, a inwestorzy zadeklarowali nakłady przekraczające 405 mln zł

Spółka VPK Packaging uruchomi w Radomsku zakład produkujący opakowania z tektury. Jest ona częścią międzynarodowej Grupy VPK. Inwestycja pochłonie co najmniej 58,8 mln zł (do końca czerwca 2016 r.), a zatrudnienie znajdzie co najmniej 30 osób - - poinformował w piątek rzecznik ŁSSE Marcin Kwintkiewicz.

Natomiast spółka Weidenhammer Polska wybuduje w kutnowskiej podstrefie zakład produkujący opakowania - tuby z tektury wielowarstwowej do pakowania przekąsek i innych produktów żywnościowych. Zgodnie z zezwoleniem firma poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 25 mln zł do końca 2015 roku oraz zatrudni do tego czasu przynajmniej 31 pracowników.

W tym roku ŁSSE wydała 16 zezwoleń dla firm na działalność na jej terenie. Łącznie inwestorzy zadeklarowali nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 405 mln zł oraz utworzenie co najmniej 891 nowych miejsc pracy i utrzymanie ponad 4 tys. etatów.

Przez ponad 16 lat istnienia łódzka strefa wydała 234 zezwolenia. Firmy zrealizowały inwestycje o wartości ponad 10,5 mld zł, dzięki którym powstało prawie 27 tys. miejsc pracy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.