Nowa kopalnia w Orzeszu ma zatrudniać około 1500 osób

Zamiarem inwestora w postaci giełdowej firmy niemieckiej HMS Bergbau AG jest stworzenie w Polsce alternatywy dla węgla importowanego - mówi Jerzy Markowski, prezes firmy Silesian Coal, były wiceminister gospodarki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowa kopalnia w Orzeszu ma zatrudniać około 1500 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

1 lip 2014 11:30


Jak przedstawia się realizacja projektu budowy nowej kopalni w Orzeszu?

- W Orzeszu rozpoczęły się wiercenia - zgodnie z koncesją ministra środowiska na dodatkowe badania złoża. Zakończenie wierceń, wraz z kompletną dokumentacją geologiczną, przewidziane jest na listopad bieżącego roku. Następnie spółka wystąpi o koncesję na eksploatację złoża.

Zasoby w złożu Orzesze zostały zatwierdzone przez ministra środowiska, Głównego Geologa Kraju w roku 2012 i wynoszą 1,2 mld ton.

Ile osób będzie mogło znaleźć pracę w tej kopalni?

- W nowej kopalni docelowo będzie zatrudnionych około 1500 osób. Wszystko to, co się dzieje w związku z projektem, jest na bieżąco monitorowane przez władze samorządowe Orzesza, które z niezwykłą pieczołowitością koordynują, by bezsporne zasilenie rynku pracy wieloma tysiącami nowych miejsc pracy nie odbyło się ze szkodą aktualnych mieszkańców Orzesza.

Istotą projektu jest to, żeby zbudować kopalnię nowoczesną, eksploatującą w tych partiach złoża, w których eksploatacja nie będzie uciążliwa dla powierzchni.

Cały artykuł czytaj tu

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.