Nifco w Świdnicy zatrudni 180 osób

Nifco Poland chce wybudować w Świdnicy nowy zakład, w który zainwestuje ok. 60 mln zł. Zatrudnienie znajdzie tam 180 osób - poinformował prezes Nifco Poland. Rozpoczęła się rekrutacja; producent plastikowych elementy dla motoryzacji szuka m.in. inżynierów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nifco w Świdnicy zatrudni 180 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

17 sty 2014 11:45


Nifco Poland ma swoją fabrykę w Świdnicy od 2007 r. W nowym zakładzie o powierzchni około 11 tys. m kw. spółka będzie produkować plastikowe elementy dla przemysłu motoryzacyjnego. Zostaną tam uruchomione nowe linie technologiczne do produkcji kanałów wentylacyjnych oraz schowków samochodowych, głównie dla Porsche i Volkswagena.

Budowa rozpocznie się w kwietniu 2014 r., natomiast produkcja powinna się rozpocząć w grudniu 2016 r. Jednak - jak zapowiedział Baier - są szanse na realizację tego planu jeszcze wcześniej.

"Rozwój naszego zakładu w Świdnicy został zaakceptowany przez japońskiego właściciela. Jeśli wszystko uda się zrealizować zgodnie z planem, to wiosną ruszy rozbudowa zakładu. W grudniu zakończą się prace budowlane, a finalna produkcja rozpocznie się w lutym 2015 r." - poinformował prezes Nifco Poland Siegfried Baier.

"W Świdnicy mamy już fabrykę oraz teren, na którym możemy się rozwijać. Ważny jest też dostęp do wykwalifikowanej kadry, sprzyjające warunki do realizacji inwestycji, a także ulgi i zwolnienia w prowadzeniu działalności. W Polsce i w Czechach produkowane są samochody, do których dostarczamy części, w związku z tym po sąsiedzku są nasi klienci. Te wszystkie czynniki sprawiły, że rozwijamy się właśnie tutaj" - wyjaśnił.

Rozpoczęła się już rekrutacja nowej załogi. Jak powiedział wiceprezes ds. finansów i administracji Nifco Poland Rafał Prończuk, powstaje baza kandydatów zainteresowanych pracą. "Nowych pracowników będziemy przyjmować sukcesywnie, a największą rekrutację planujemy przeprowadzić w styczniu 2015 r. W pierwszej kolejności poszukujemy inżynierów i specjalistów w przetwórstwie tworzyw sztucznych. W kolejnym etapie będziemy zatrudniać pracowników montażu, ale będziemy też potrzebować specjalistów utrzymania ruchu, narzędziowców oraz ustawiaczy wtryskarek" - wymienił Prończuk.

Szanse na pracę mają osoby w różnym wieku; Nifco postanowiło przystąpić do rządowego programu "50 plus", który wspiera zatrudnianie osób powyżej 50. roku życia.

"Rozbudowa zakładu Nifco to nowe miejsca pracy, co jest dla nas bardzo ważne, ale też jasny sygnał, że przedsiębiorcy mogą się rozwijać w naszym mieście, a to jest najlepsza odpowiedź na spowolnienie gospodarcze. To również znak, że współpraca z miastem i Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną Invest-Park układa się dobrze i procentuje" - podsumował prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek.
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.