Niekończąca się historia z programem naprawczym dla KW

9 września w Kompanii Węglowej zarząd spółki będzie rozmawiał ze związkowcami na temat programu naprawczego. Na pewno na tym spotkaniu się nie zakończy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Niekończąca się historia z programem naprawczym dla KW

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

8 wrz 2014 13:02


Jakie są oczekiwania strony społecznej wobec tego spotkania?

- 9 września ma się odbyć druga część negocjacji w sprawie programu naprawczego Kompanii Węglowej - mówi Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce. - I powstaje pytanie, czy ma to być kontynuacja poprzednich rozmów, czy też mają to być zupełnie nowe rozmowy, prowadzone od zera. Dopiero dziś, tj 8 września, strona społeczna otrzymać ma poprawioną, bądź wręcz zmienioną treść programu naprawczego Kompanii Węglowej. W tym kontekście trudno oczekiwać, żeby w trakcie spotkania 9 września nastąpił przełom w rozmowach. Zapowiada się ciąg dalszy tych negocjacji - podsumowuje Wacław Czerkawski.

Czytaj też: Związkowcy krytycznie oceniają program naprawczy dla KW

Z umiarkowanym optymizmem do sprawy odnosi się przewodniczący Sierpnia 80 Bogusław Ziętek.

- Tak szczęśliwie się składa, że w Kompanii Węglowej, nawet w najtrudniejszych chwilach, potrafiliśmy dojść do rozsądnych kompromisów - zaznacza w rozmowie z portalem wnp.pl Bogusław Ziętek. - Podobnie będzie teraz. Bez wątpienia te rozmowy będą trudne i długie. Ale w efekcie uda się uniknąć największych zagrożeń. Nie ma żadnych wątpliwości, że nie skończy się na jednym spotkaniu i będą potrzebne kolejne - podkreśla Bogusław Ziętek.

Warto dodać, że negocjacje w Kompanii Węglowej we wtorek 9 września odbędą się bez udziału szefa górniczej Solidarności Jarosława Grzesika oraz bez Dariusza Potyrały, przewodniczącego Związku Zawodowego Górników w Polsce, bowiem obaj przebywają na urlopach.
W rozmowach będą zatem uczestniczyć zastępcy.

Ostatnie rozmowy na temat programu naprawczego KW związkowcy uznali za nieudane.

Cały artykuł czytaj tu

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.