wnp.pl

Nexter otworzył nowy zakład w Tychach. Będzie praca dla inżynierów

0 0

• Koncern motoryzacyjny Nexteer Automotive otworzył w Tychach swój trzeci zakład produkcyjny w Europie.
• Władze koncernu zapowiedziały też otwarcie Centrum Technicznego, w którym będą prowadzone badania nad nowymi rozwiązaniami.
• Pracę w Tychach znajdzie kolejnych stu wysoko wykwalifikowanych inżynierów.

Nexteer zainwestował w nowy zakład, na terenie którego mieści się także powierzchnia magazynowa oraz Centrum Techniczne niemal 70 milionów złotych. W najbliższych pięciu latach nadal będzie inwestował - w linie produkcyjne dla zakładu produkcyjnego i w nowe urządzenia testowe Centrum Technicznego Nexteer.

Pracujący w europejskim Centrum Technicznym Nexteer Automotive inżynierowie będą odpowiedzialni m.in. za tworzenie nowych prototypów i rozwijanie obecnych projektów elektrycznych układów kierowniczych EPS, w tym m.in. programów związanych z tworzeniem autonomicznych (samoprowadzących się) pojazdów, nad którymi firma pracuje już teraz wraz ze swoimi klientami. W ramach Centrum Technicznego powstanie m.in. ośrodek testowy samochodów wyposażonych w prototypy Nexteer Automotive (przy nowo otwartym torze testowym położonym obok zakładu), tzw. laboratorium walidacyjne, służące do badania charakterystyki systemów EPS oraz centrum tworzenia prototypowych rozwiązań.

- Nexteer Automotive skupia się obecnie głównie na produkcji układów kierowniczych ze wspomaganiem elektrycznym, które - według naszych analiz - do 2025 roku niemal w stu procentach wyprą tradycyjne układy hydrauliczne dzięki zmniejszeniu zużycia paliwa, ekologii czy poprawieniu bezpieczeństwa i komfortu jazdy. To właśnie w Polsce znaleźliśmy idealne warunki do stworzenia Centrum Technicznego, nie tylko z uwagi na tworzenie nowego zakładu produkcyjnego, ale także ze względu na doskonałych specjalistów, bliskie położenie bardzo dobrych uczelni technicznych a także dobre warunki do inwestycji ze strony lokalnych władz oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - mówi Laurent Bresson, prezes Nexteer Automotive.

W początkowej fazie w jednostce pracować będzie 50 specjalistów, jednak w ramach rozwijania jej w latach 2016-2017 zatrudnionych będzie 100 nowych inżynierów, których rekrutację firma rozpoczęła w pierwszym kwartale br.

_ Cieszę się, że produkcja jest mocno zdywersyfikowana. Firmy motoryzacyjne przeżywają wzloty i upadki, ale zawsze ktoś jest u góry bo liczba sprzedanych samochodów jest constans. Można tej firmie wróżyć sukces - powiedział Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.