Nexter otworzył nowy zakład w Tychach. Będzie praca dla inżynierów

• Koncern motoryzacyjny Nexteer Automotive otworzył w Tychach swój trzeci zakład produkcyjny w Europie.
• Władze koncernu zapowiedziały też otwarcie Centrum Technicznego, w którym będą prowadzone badania nad nowymi rozwiązaniami.
• Pracę w Tychach znajdzie kolejnych stu wysoko wykwalifikowanych inżynierów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nexter otworzył nowy zakład w Tychach. Będzie praca dla inżynierów

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL/AT

wnp.pl

13 kwi 2016 16:39


Nexteer zainwestował w nowy zakład, na terenie którego mieści się także powierzchnia magazynowa oraz Centrum Techniczne niemal 70 milionów złotych. W najbliższych pięciu latach nadal będzie inwestował - w linie produkcyjne dla zakładu produkcyjnego i w nowe urządzenia testowe Centrum Technicznego Nexteer.

Pracujący w europejskim Centrum Technicznym Nexteer Automotive inżynierowie będą odpowiedzialni m.in. za tworzenie nowych prototypów i rozwijanie obecnych projektów elektrycznych układów kierowniczych EPS, w tym m.in. programów związanych z tworzeniem autonomicznych (samoprowadzących się) pojazdów, nad którymi firma pracuje już teraz wraz ze swoimi klientami. W ramach Centrum Technicznego powstanie m.in. ośrodek testowy samochodów wyposażonych w prototypy Nexteer Automotive (przy nowo otwartym torze testowym położonym obok zakładu), tzw. laboratorium walidacyjne, służące do badania charakterystyki systemów EPS oraz centrum tworzenia prototypowych rozwiązań.

- Nexteer Automotive skupia się obecnie głównie na produkcji układów kierowniczych ze wspomaganiem elektrycznym, które - według naszych analiz - do 2025 roku niemal w stu procentach wyprą tradycyjne układy hydrauliczne dzięki zmniejszeniu zużycia paliwa, ekologii czy poprawieniu bezpieczeństwa i komfortu jazdy. To właśnie w Polsce znaleźliśmy idealne warunki do stworzenia Centrum Technicznego, nie tylko z uwagi na tworzenie nowego zakładu produkcyjnego, ale także ze względu na doskonałych specjalistów, bliskie położenie bardzo dobrych uczelni technicznych a także dobre warunki do inwestycji ze strony lokalnych władz oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - mówi Laurent Bresson, prezes Nexteer Automotive.

W początkowej fazie w jednostce pracować będzie 50 specjalistów, jednak w ramach rozwijania jej w latach 2016-2017 zatrudnionych będzie 100 nowych inżynierów, których rekrutację firma rozpoczęła w pierwszym kwartale br.

_ Cieszę się, że produkcja jest mocno zdywersyfikowana. Firmy motoryzacyjne przeżywają wzloty i upadki, ale zawsze ktoś jest u góry bo liczba sprzedanych samochodów jest constans. Można tej firmie wróżyć sukces - powiedział Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.