Nawet 5,7 tys. nowych miejsc pracy w SSE w Mielcu

O ponad 110 ha powiększy się Specjalna Strefa Ekonomiczna w Mielcu (Podkarpackie). Według szacunków zarządzającej strefą Agencji Rozwoju Przemysłu na nowych terenach powstanie ponad 5,7 tys. nowych miejsc pracy, a nakłady inwestycyjne wyniosą 1,5 mld zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nawet 5,7 tys. nowych miejsc pracy w SSE w Mielcu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

20 paź 2014 8:03


Jak powiedział PAP zastępca dyrektora mieleckiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu Mariusz Kawa, do strefy włączone będzie prawie 83 ha położonych w Rzeszowie i gminie Głogów Małopolski (jest to Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów–Dworzysko) oraz ponad 27 ha w gminie Rejowiec Fabryczny (woj. lubelskie).

„Sądzę, że szczególnie interesujące dla inwestorów będą tereny w Rzeszowie i okolicach, które są położone niedaleko autostrady A4, drogi ekspresowej S19 i magistrali kolejowej E30 Niemcy - Polska – Ukraina” - wskazał.

Czytaj też: Nowe inwestycje i miejsca pracy w mieleckiej SSE

Również podstrefa w Rejowcu Fabrycznym, zdaniem Kawy, będzie atrakcyjna dla przedsiębiorców - szczególnie tych z Ukrainy. „Widzimy coraz większą ich aktywność i chęć ulokowania u nas swoich firm” - powiedział.

Czytaj też: Huta zwalnia więc liczą na specjalną strefę

Według wyliczeń ARP na nowych terenach w najbliższych 10 latach powstanie ponad 5,7 tys. miejsc pracy, a nakłady inwestycyjne wyniosą prawie 1,5 mld zł. Pierwsi inwestorzy powinni pojawić się w ciągu dwóch lat. W ocenie Kawy będą to przede wszystkim firmy z branży lotniczej i motoryzacyjnej czyli tych, które są już obecne w mieleckiej SSE.

Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów–Dworzysko, który będzie włączony do mieleckiej SSE, leży na terenie Rzeszowa i gminy Głogów Małopolski, właścicielem tych terenów jest powiat rzeszowski. W lipcu zakończyło się uzbrajanie ok. 60 ha tego terenu, kolejne ok. 25 ha będzie uzbrojonych w przyszłym roku.

Jak powiedział PAP starosta rzeszowski Józef Jodłowski, uzbrojony już teren został kompleksowo przygotowany dla inwestorów. „Każda działka przeznaczona pod inwestycję posiada pełne uzbrojenie w infrastrukturę techniczną. Wybudowaliśmy też m.in. gazociągi, sieć kanalizacji deszczowej (ponad 9 km) i zbiornik retencyjny. Oświetlenie uliczne jest w technologii LED, są też ścieżki rowerowe" - dodał.

Podkreślił, że już dziewięć firm zarezerwowało działki o łącznej powierzchni ponad 23 ha. Przedsiębiorcy ci zadeklarowali zatrudnienie ponad tysiąca osób. „Nie mogę jeszcze podać nazw spółek, ale mogę zdradzić, że są to firmy z branży m.in. kosmetycznej i informatycznej” - dodał starosta.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.