wnp.pl

Natychmiastowa restrukturyzacja w ZE PAK

0 0
Natychmiastowa restrukturyzacja w ZE PAK
Zarząd ZE PAK zapewnia, że będzie starał się ochronić przed skutkami restrukturyzacji pracowników najmniej zarabiających. /Fot. zepak.com.pl

Trudna sytuacja finansowa Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin zmusza zarząd do podjęcia koniecznych decyzji restrukturyzacyjnych. Przedstawiciele uspokajają jednak, że pensje pracowników nie spadną o połowę.

- Niskie ceny za energię i wciąż rosnące ceny uprawnień do emisji CO2 powodują pogorszenie sytuacji finansowej spółki. W obecnych warunkach zarząd ZE PAK zmuszony jest do natychmiastowego podjęcia trudnych, ale koniecznych decyzji w sprawie restrukturyzacji spółki i optymalizacji kosztów jej działalności. Ma to pozwolić na dalsze, opłacalne funkcjonowanie grupy kapitałowej ZE PAK z korzyścią dla pracowników, regionu i akcjonariuszy spółki - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Wojciecha Piskorza, prezesa zarządu.

Wśród działań podejmowanych przez zarząd jest m. in. szukanie oszczędności we wszystkich elementach działalności firmy, np. poprzez czasowe zawieszenie Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy czy obniżanie kosztów produkcji, jak również szukanie rozwiązań mogących przynieść dodatkowe przychody (np. poprzez sprzedaż niektórych spółek zależnych).

- Nie jest jednak prawdą, że chcemy obniżyć pracownikom ich wynagrodzenia o połowę, jak donosiły media. Zarząd będzie starał się ochronić przed skutkami restrukturyzacji pracowników najmniej zarabiających. Przedstawiciele związków zawodowych i pracownicy grupy kapitałowej ZE PAK powinni mieć świadomość, że wszystkie działania podejmowane przez zarząd związane są z niezwykle trudnym okresem i złymi prognozami dla energetyki na najbliższy okres - przekonuje zarząd spółki.

Przedstawiciele zarządu zwracają również uwagę, że w roku 2015, pomimo trwających trudności, zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy zarządem oraz związkami zawodowymi, wypłacono pracownikom ponad 15 milionów złotych w formie jednorazowych wypłat w zamian za rezygnację z nagród jubileuszowych w przyszłości.

- Dodać należy, że średnie wynagrodzenie w ZE PAK w 2014 roku wynosiło 6368 zł. znacznie przekraczając krajowe przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw. Mimo tej trudnej, sytuacji priorytetem obecnego zarządu spółki jest kontynuacja rozsądnej i przemyślanej polityki finansowej, realizacja możliwie najkorzystniejszej dla PAK strategii działania oraz niedopuszczenie do nieuzasadnionej utraty miejsc pracy – podkreślono w oświadczeniu zarządu.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.