Na rządowy program dla górnictwa trzeba będzie jeszcze zaczekać

Szef Rady Gospodarczej przy premierze - Janusz Lewandowski - zapowiadał, że rząd 7 stycznia br. zajmie się programem naprawy górnictwa węgla kamiennego. Tak prawdopodobnie się nie stanie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Na rządowy program dla górnictwa trzeba będzie jeszcze zaczekać

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl (Dariusz Ciepiela)

wnp.pl

5 sty 2015 11:25


W porządku obrad Rady Ministrów na 7 stycznia br. jest 7 punktów dot. projektów ustaw i założeń z różnych dziedzin, m.in. służby zdrowia i rolnictwa, ale nie ma nic dotyczącego górnictwa. Jest co prawda punkt 8 porządku obrad pt. "sprawy bieżące", ale raczej mało prawdopodobne, aby akurat w tym punkcie miano dyskutować o sprawach górnictwa węgla kamiennego.

Czytaj też: Jaką pomoc otrzymają górnicy, jeśli kopalnie zaczną zwalniać?

Przedstawiciele rządu nad programem dla górnictwa pracują od kilku tygodni. Program naprawy sektora węglowego do końca grudnia 2014 r. miał przedstawić pełnomocnik rządu do spraw restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego, Wojciech Kowalczyk. Jak wiadomo, tak się nie stało.

- Z góry zapowiadam, że nie ma takiego programu, ani na stocznie, ani na górnictwo, ani na służbę zdrowia, który wszystkim by się podobał, więc zapewne będzie to szukanie kompromisu - mówił kilka dni temu o programie dla górnictwa Janusz Lewandowski w Polsat News.

Czytaj też: Związkowcy chcą rozmawiać z zarządem o planie naprawczym JSW

Pojawiają się już pierwsze przecieki dotyczące szczegółów programu. Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, 4 lub 5 kopalń ma zostać zlikwidowanych, a wydobycie w nich będzie stopniowo wygaszane. Porównywalna ilość kopalń ma trafić do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, w celu przekształcenia ich w rentowne kopalnie. Związana z programem redukcja zatrudnienia ma wynieść od 4 do 5 tys. zatrudnionych.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.