Motoryzacja to nie branża dla kobiet? Volkswagen pokazuje, że jest inaczej

0 0
Motoryzacja to nie branża dla kobiet? Volkswagen pokazuje, że jest inaczej
- Zatrudnienie w Volkswagen Poznań znalazło już 36 pracownic lakierni, 11 kontrolerek jakości, a także jedna pani - z zawodu automatyk - wylicza Jolanta Musielak z Volswagena Poznań. (Fot. VW)

• W Volkswagenie Poznań na różnych stanowiskach pracuje blisko 700 kobiet
• Do budowanej fabryki we Wrześni Volkswagen planuje zatrudnić docelowo aż 185 kobiet na stanowiska produkcyjne.

- Chcemy pokazać, że praca przy produkcji samochodów jest ciekawa, rozwojowa i absolutnie nie zarezerwowana dla mężczyzn - mówi Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych VWP. - Już teraz możemy się pochwalić dużą liczbą pracownic. I mam tu na myśli nie tylko pracowników administracyjnych. Coraz więcej pań pracuje na stanowiskach bezpośrednio produkcyjnych, między innymi w lakierni oraz w dziale zapewnienia jakości. W Volkswagenie Poznań kobieta zarządza między innymi zakupami, personelem, a także finansami – dodaje Musielak.

Czytaj też: Volkswagen skompletował załogę do polskich fabryk. Największą zaletą premie - aż 20 proc. zasadniczej pensji

Jedną z nich jest Dominika Tomaszewska Lama, która pracuje w Volkswagen Poznań od ponad 13 lat. Zaczynała jako specjalista w dziale logistyki, od 2008 roku jest kierownikiem działu sterowania logistycznego. Obecnie zarządza dwoma zakładami – w Poznaniu oraz we Wrześni.

- Kluczowa jest świadomość różnic między kobietami i mężczyznami. W działach technicznych, takich jak ja reprezentuję, zdarza się, że kobieta musi wykazać się dużą cierpliwością  w budowaniu swojej pozycji i autorytetu w zakresie kompetencji fachowych – mówi Dominika Tomaszewska Lama.

Fot. Mat. pras.
Fot. Mat. pras.

Pracą w Volkswagenie interesuje się wiele kobiet. - Obecnie zarejestrowanych mamy ponad czterysta aplikacji kobiet, które są gotowe do nas przyjść do pracy – mówi Musielak. - Zatrudnienie w Volkswagen Poznań znalazło już 36 pracownic lakierni, 11 kontrolerek jakości, a także jedna pani - z zawodu automatyk. Dodatkowo w odlewni Volkswagen Poznań, bezpośrednio przy produkcji komponentów zatrudnionych jest 12 pań - wylicza szefowa HR w zakładzie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Jestem za tym żeby w motoryzacji zatrudniano sporo kobiet, tak jak robi to Mahle. To zdecydowanie przełoży się na jakość wykonywanej pracy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.