Morawiecki: Nie możemy sobie pozwolić na gwałtowny proces restrukturyzacji

0 0
Morawiecki: Nie możemy sobie pozwolić na gwałtowny proces restrukturyzacji
- Polska nie może sobie pozwolić nagle na wyłączenie elektrowni pracujących na węgiel, bo to jest nasze być albo nie być - powiedział Mateusz Morawiecki. Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

- Chcemy pomóc Górnemu Śląskowi przejść przez proces restrukturyzacji w sposób łagodny, bezpieczny, spokojny, bez zamykania kopalń - stwierdził wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

- Naszą energię elektryczną mamy w 85 proc. z węgla brunatnego i kamiennego. Nie możemy pozwolić sobie teraz ani na zamykanie kopalń, ani na gwałtowny proces restrukturyzacji. Musi się to odbywać w sposób strategicznie zaplanowany i synchroniczny z całą resztą gospodarki - powiedział wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Jak podkreślił, poprawa efektywności energetycznej górnictwa zachodzi i jest niedoceniana. Dlatego, że ona zachodzi wolniej, niż chcielibyśmy i niż spadek cen.

- Część górników przechodzi na emeryturę, zwiększa się efektywność, wiemy o umowach między związkami zawodowymi a kierownictwem JSW. Ten proces zachodzi. Chcemy pomóc Górnemu Śląskowi przejść przez ten proces w sposób łagodny, bezpieczny, spokojny, bez zamykania kopalń - zaznaczył.

Węgiel to krwiobieg naszej gospodarki

Jego zdaniem Polska nie może sobie pozwolić nagle na wyłączenie elektrowni pracujących na węgiel, bo to jest "nasze być albo nie być".

- To jest krwiobieg naszej gospodarki. Więc my pracujemy po pierwsze nad tym, żeby była jak najlepsza efektywność tego naszego sektora wydobycia, ale również nad tym, żeby zdobyć nowe rynki do sprzedaży - zaznaczył.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.