Minister wysyła Specjalne Strefy Ekonomiczne do szkół

Resort pomoże rozwijać szkolnictwo zawodowe, żeby zaspokoić głód fachowców.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Minister wysyła Specjalne Strefy Ekonomiczne do szkół

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Puls Biznesu

22 lip 2014 7:22


Specjalne strefy ekonomiczne (SSE) mają nie tylko przyciągać inwestycje. Resort gospodarki (MG) planuje w nowelizacji ustawy o SSE dopisanie do ich zadań współpracy ze szkołami zawodowymi - informuje "Puls Biznesu".

"Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zgodziło się przeznaczyć na ten cel 200 mln zł w latach 2014-20 w ramach programu PO WER. Strefy przygotowują się do tego zadania już od ponad roku i mają przedsiębiorców gotowych wejść w projekt" - mówi Ilona Antoniszyn-Klik, wiceminister gospodarki. Program musi zatwierdzić Komisja Europejska.

Czytaj też:  Wartość zadeklarowanych inwestycji w SSE wyniosła 21 mld zł

Przedsiębiorcom brakuje 610 tys. pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami - twierdzą autorzy raportu PARP "Bilans kapitału ludzkiego". Jednocześnie z cytowanych w raporcie danych Eurostatu wynika, że Polska jest na szarym końcu, jeśli idzie o inwestycje firm w szkolenia pracowników.

"Pomysł ministerstwa to kropla w morzu potrzeb, ale słuszne działanie. Od czegoś musimy zacząć. Dziś przedsiębiorcy są zostawieni sami sobie" - uważa Jacek Gałek, dyrektor generalny firmy Haering, która w 2009 r. wystartowała w Piotrkowie Trybunalskim z własną szkołą zawodową.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.