Miliony z budżetu na miejsca pracy dla zwolnionych w Fiacie

0 0
Miliony z budżetu na miejsca pracy dla zwolnionych w Fiacie

Wsparcie z budżetu na tworzenie miejsc pracy dla ponad 2 tys. pracowników zwolnionych z fabryki Fiata w Tychach i jej kooperantów zapowiedział w Sejmie wicepremier Janusz Piechociński - pisze "Gazeta Wyborcza".

Trzy lata temu Fiat postanowił, że zakład w Tychach nie będzie produkować kolejnej wersji miejskiej pandy i to zlecenie dostanie zakład we Włoszech. - Decyzja ta, i słusznie, spowodowała liczne protesty ze strony związków zawodowych spółki Fiat Auto Poland, które wskazywały, że była to decyzja polityczna, oznaczająca de facto przeniesienie produkcji pandy z Polski do Włoch za cenę spokoju społecznego, czyli utrzymania miejsc pracy we włoskich zakładach Fiata - mówił Piechociński.

Wicepremier stwierdził także, że fabryka w Tychach jako część Fiat Group and Chrysler realizuje plany koncernu, a minister gospodarki nie ma bezpośredniego wpływu na decyzje biznesowe podejmowane przez jego zarząd.

Zwolnienia w Tychach odbiją się na budżecie. Piechociński mówił, że do końca lutego w ośmiu urzędach pracy zarejestrowano już 633 osoby zwolnione z fabryki Fiata i jej kooperantów. Wicepremier dodał, że na łagodzenie skutków tych zwolnień z rezerwy ministra pracy przekazano już ponad 12 mln zł - informuje "Gazeta Wyborcza".

- W nieoficjalnych informacjach zaczyna krążyć już plotka, że w roku 2014 uruchomiona zostanie w Tychach produkcja nowego fiata 500. Liczymy na takie rozwiązanie i będziemy je wspierać - powiedział minister gospodarki.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.