Mielecka SSE: Sześć firm zainwestuje w strefie. Powstanie 100 miejsc pracy

Sześciu przedsiębiorców, którzy w tym roku otrzymali zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zainwestują w strefie ponad 135 mln zł i utworzą ponad 100 nowych miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mielecka SSE: Sześć firm zainwestuje w strefie. Powstanie 100 miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

21 mar 2016 13:00


Dyrektor mieleckiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), która zarządza strefą, Krzysztof Ślęzak, podkreślił w rozmowie, że jak na początek roku to wynik bardzo dobry. "Trzy zezwolenia to nowi inwestorzy w strefie. Pozostałe to reinwestycje - te firmy zadeklarowały, oprócz nowych miejsc pracy, utrzymają również 750 już istniejących" - dodał.

Wśród inwestorów, którzy w tym roku otrzymali zezwolenia są m.in. firma MTU, która w podstrefie w Trzebownisku za kwotę 56 mln zł zamierza uruchomić nową linię technologiczną i rozbudować zakład. Natomiast koncern Husqvarna w Mielcu chce m.in. uruchomić centrum logistyczne, szacowany koszt tej inwestycji to 38 mln zł.

Ślęzak zaznaczył, że w trakcie procedury przyznawania zezwoleń jest kolejnych 10 podmiotów. Są to firmy z takich branż jak spożywcza, tworzyw sztucznych i logistyczna. "Te pierwsze miesiące pokazują, że w tym roku możemy wydać ok. 26 zezwoleń"- podkreślił.

W tym roku władze strefy chcą ją powiększyć o ok. 180 ha. Nowe tereny mają być zlokalizowane na Podkarpaciu (ok. 100 ha) i Lubelszczyźnie (ok. 80 ha). "Jesteśmy w trakcie przygotowywania wniosku. Sądzę, że złożymy go na przełomie kwietnia i maja" - powiedział Ślęzak.

W tym roku na terenie strefy w Mielcu oddane zostaną też dwie hale. Budowa jednej dobiega końca, wkrótce rozpocznie się budowa drugiej. Obie będą przeznaczone pod wynajem dla przedsiębiorców.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, utworzoną w 1995 r. Powierzchnia strefy to ponad 1495 ha; jest zlokalizowana w 28 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce oraz na Pomorzu Zachodnim. Od początku powstania strefy wydano już ponad 330 zezwoleń, nakłady inwestycyjne wyniosły ok. 7,5 mld zł. Powstało ponad 26 tys. miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.