wnp.pl

Markowski: Górniczy związkowcy zachowują się, jakby żyli w innym świecie

0 0
Markowski: Górniczy związkowcy zachowują się, jakby żyli w innym świecie
- Dramatyzm sytuacji polskiego górnictwa powinien uruchomić wyobraźnię, że nie ma już czasu na subtelności mówi Jerzy Markowski.(Fot. PTWP)

- Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że skoro zarząd KW ma już za sobą tylko ścianę - a związki zawodowe mają jeszcze za sobą wyobraźnię i pole manewru - to ich dalszy upór będzie tylko pogłębiał agonię górnictwa - mówi Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki.

Co pan sądzi o tym, co dzieje się w Kompanii Węglowej?

Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki: - Dramatyzm sytuacji polskiego górnictwa powinien uruchomić wyobraźnię, że nie ma już czasu na subtelności. Nie ma też już czasu na wzajemne obrażanie się.

Ceny węgla spadają, długi rosną, pieniędzy na modernizację nie ma. Za wszelką cenę trzeba szukać sposobu na przetrwanie. Dlatego należy unikać ruchów drastycznych, ale też nie przesadzać z subtelnością.

A jakie to są te drastyczne ruchy?

- Moim zdaniem błędem było wypowiedzenie przed rozmowami porozumienia z 17 lipca 2015 roku. Można bowiem było powiedzieć, że jeżeli nie zdołamy się dogadać, to trzeba będzie to porozumienie wypowiedzieć.

Skutek jest taki, że nie rozmawiają teraz o problemach Kompanii Węglowej, tylko o decyzji wypowiedzenia porozumienia. Samo zweryfikowanie tamtego porozumienia jest działaniem racjonalnym, bowiem Kompania Węglowa naprawdę nie ma już żadnego sposobu na poprawę płynności.

I nie może w najbliższym roku pakować się w jeszcze większe kłopoty z płynnością. Niestety górniczy związkowcy też zachowują się, jakby żyli w innym świecie. 

Cały wywiad znajdziesz na Wnp.pl.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.