wnp.pl

Lotos dba o bezpieczeństwo pracowników

0 0
Lotos dba o bezpieczeństwo pracowników
W ćwiczeniach wzięło udział ponad 100 strażaków, około 40 wozów bojowych PSP, a także inne służby ratownicze. (fot. mat.pras.)

• W rafinerii grupy Lotos w Gdańsku zakończyły się ćwiczenia jednostek Państwowej Straży Pożarnej, policji oraz służb ratowniczo-gaśniczych Lotosu.
• Doskonalono współdziałanie formacji bojowych w sytuacji symulowanej awarii i rozszczelnienia się jednej z instalacji.

- Grupa Lotos to nowoczesny i bezpieczny zakład produkcyjny - podkreśla Przemysław Marchlewicz, wiceprezes grupy Lotos. - Warto jednak ciągle podnosić sprawność służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i efektywne funkcjonowanie rafinerii. Takie ćwiczenia to nie tylko działania wynikające wprost z przepisów prawa. To także nasza, wspólna z Państwową Strażą Pożarną, potrzeba doskonalenia się w zwalczaniu zagrożeń, które mogę się pojawić na terenie zakładu.

- Odbywające się ćwiczenia na terenie grupy Lotos to sprawdzenie oraz weryfikacja zewnętrznego planu operacyjno-ratowniczego na wypadek wystąpienia poważnej awarii przemysłowej lub wybuchu pożaru - tłumaczy mł. bryg. Tomasz Komoszyński, pomorski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

- To również doskonała okazja dla służb, jednostek PSP z województwa pomorskiego aby sprawdzić, doskonalić wspólne działania między sobą, jak również wespół z grupą Lotos. To wspólna inicjatywa Grupy Lotos oraz Państwowej Straży Pożarnej, aby funkcjonowanie rafinerii było bezpieczne - dodaje Komoszyński.

W ćwiczeniach wzięło udział ponad 100 strażaków, około 40 wozów bojowych PSP, a także inne służby ratownicze.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.