Łódzkie: ponad 435 mln zł ma zainwestować kolejnych pięć firm w ŁSSE

0 0
Łódzkie: ponad 435 mln zł ma zainwestować kolejnych pięć firm w ŁSSE

Ponad 435 mln zł ma zainwestować kolejnych pięć firm, które otrzymają zezwolenia na działalność gospodarczą w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE). Inwestorzy deklarują utworzenie co najmniej 410 nowych miejsc pracy - dowiedziała się w piątek PAP.

Wśród inwestorów, którzy otrzymają nowe zezwolenia są spółki Baker Hughes Poland, De Heus, Wielton, NewCold oraz Press Glass. Nowe inwestycje powstaną w Rawie Mazowieckiej, Kutnie, Łęczycy, Wieluniu i Radomsku.

Z informacji o rozstrzygniętych przetargach na stronie internetowej ŁSSE wynika, że największą inwestycję - o wartości co najmniej 70 mln dol. (ponad 210 mln zł) - planuje w podstrefie Rawa Mazowiecka spółka Baker Hughes Poland, należąca do Baker Hughes Incorporated.

Ten dostawca usług w zakresie pól naftowych, produktów, technologii oraz systemów dla światowej branży naftowo-gazowej, planuje w rawskiej podstrefie uruchomić zakład wytwarzający m.in. produkty wykorzystywane przez podmioty z sektora naftowo-gazowego. Firma planuje zatrudnić co najmniej 120 pracowników (do 31 marca 2019 r.) i utrzymać takie zatrudnienie przez cztery lata.

Najwięcej osób - co najmniej 200 - zatrudnić ma spółka Press Glass, która w Radomsku ma wybudować nową halę produkcyjną z zapleczem socjalnym oraz wyposażyć ją m.in. w linie do produkcji szyb zespolonych i ciętych, czy piece do hartowania szkła. Firma planuje zainwestować co najmniej 50 mln zł (do końca 2017 roku) i utrzymać zatrudnienie na poziomie co najmniej 705 osób przez minimum pięć lat.

W kutnowskiej podstrefie zainwestować ma spółka NewCold, która za 120 mln zł w oparciu o zaplecze magazynowo-logistyczne (mroźnię) uruchomi działalność usługową w zakresie logistyki dostaw żywności mrożonej. Firma chce współpracować z producentami wyrobów mrożonych oraz sieciami detalicznymi na terenie całego kraju. Zatrudnienie do połowy 2016 roku znaleźć ma tam 30 osób. Inwestor deklaruje utrzymanie takiego poziomu przez pięć lat.

Drugie już zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie ŁSSE otrzyma firma Wielton - największy w Polsce producent przyczep i naczep. Spółka zamierza rozbudować swoje zakłady produkcyjne w Wieluniu i wybudować nowy budynek pod działalność serwisową oraz magazynową. Firma chce uruchomić bowiem produkcję nowej generacji, innowacyjnych naczep samochodowych oraz stworzyć zaplecze do późniejszej ich obsługi serwisowej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.