Łódzka SSE będzie większa? Jest wniosek do ministerstwa

Władze Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej złożyły do Ministerstwa Gospodarki wniosek o jej rozszerzenie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Łódzka SSE będzie większa? Jest wniosek do ministerstwa

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

12 sie 2015 13:27


Według jej przedstawicieli strefa obejmuje on zarówno tereny gminne, jak i prywatne. Poziom zagospodarowania terenów w Łódzkiej SSE wynosi obecnie 75 proc.

Rzecznik ŁSSE Marcin Kwintkiewicz powiedział, że władze strefy złożyły już do resortu gospodarki wniosek o jej rozszerzenie. Danych co do skali planowanych inwestycji na razie nie chciał ujawnić. Obecnie w Łódzkiej SSE jest w sumie ok. 324 ha wolnych terenów inwestycyjnych.

Scanaqua dostała kolejne pozwolenie

ŁSSE poinformowała we wtorek (11 sierpnia), że drugie już zezwolenie na prowadzenie działalności w podstrefie w Ozorkowie otrzyma spółka Scanaqua, która należy do międzynarodowej grupy Geberit.

Zakład w Ozorkowie specjalizuje się w produkcji kabin prysznicowych, wanien oraz brodzików akrylowych; jest też centrum kompetencyjnym projektowania i wytwarzania tych wyrobów. Firma chce jednak zróżnicować produkcję i wytwarzać w ozorkowskim zakładzie także elementy instalacji wodnych oraz gazowych wykonanych ze stali nierdzewnej i węglowej, miedzi oraz stopów metali.

W związku z tym spółka zamierza zainwestować co najmniej 8,2 mln zł oraz zwiększyć zatrudnienie o 20 osób. Zobowiązała się też do utrzymania na terenie strefy zatrudnienia na poziomie 147 pracowników przez co najmniej 5 lat.

Sześć inwestorów w ciągu roku

To szósty inwestor, jaki otrzymał w tym roku zezwolenie na działalność w ŁSSE. W pierwszym półroczu tego roku otrzymało je pięć firm, które łącznie zadeklarowały nakłady inwestycyjne w wysokości 221 mln zł, zatrudnienie 184 nowych pracowników oraz utrzymanie w sumie 839 miejsc pracy.

Tegorocznych wyników nie da się jednak porównać z ubiegłorocznym rekordem, kiedy to w I półroczu wydano 36 zezwoleń na działalność, a firmy zobowiązały się zainwestować ponad 1,5 mld zł i utworzyć 2378 nowych miejsc pracy. Ten boom miał jednak związek z obniżeniem od połowy 2014 r. dopuszczalnej wysokości pomocy publicznej - średnio o 15 proc.

ŁSSE zajmuje obecnie w sumie 1302 ha i składa się z 44 podstref w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Przez 18 lat istnienia strefa wydała 278 zezwoleń na działalność, a firmy zrealizowały lub zapowiedziały inwestycje warte ponad 12,7 mld zł. Powstało lub ma powstać dzięki nim ponad 32 tys. miejsc pracy. Najsilniejsze branże obecne w Łódzkiej SSE to: AGD, kosmetyczno-farmaceutyczna, IT i BPO oraz opakowań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.