KW: zamiast konsultacji mogą być demonstracje

Strona społeczna uważa, że zarząd Kompanii Węglowej wystosowując list intencyjny do Węglokoksu w sprawie sprzedaży kopalń, zerwał konsultacje dotyczące programu naprawczego.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

KW: zamiast konsultacji mogą być demonstracje

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Jerzy Dudała)

wnp.pl

15 wrz 2014 11:28


- Nie będziemy uczestniczyć w konsultacjach dotyczących programu naprawczego Kompanii Węglowej, bowiem zarząd Kompanii, wystosowując list intencyjny do Węglokoksu w sprawie sprzedaży kopalń, zerwał te konsultacje - mówi Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce. - Teraz zostaną podjęte odpowiednie decyzje dotyczące dalszych działań.

Możliwe, że protest, który odbędzie się w środę 17 września, i który miał dotyczyć sytuacji pracowników kopalni Kazimierz-Juliusz, zostanie poszerzony na całe górnictwo.

Czytaj też: Prezydenci chcą odtajnienia planu naprawczego Kompanii Węglowej

Kompania Węglowa jest w niezwykle trudnej sytuacji. Sprzedaż kopalni Knurów-Szczygłowice do JSW za 1,49 mld zł oraz przedpłata od PGE na dostawy węgla pozwoli jakoś dotrwać do końca roku. Pytanie, co będzie później?

Czytaj też: Konsolidacja z branżą energetyczną szansą na ratunek polskiego górnictwa

Związkowcy negują zamiar sprzedaży przez Kompanię Węglową kopalń do Węglokoksu. Ich zdaniem takie szatkowanie rynku jest pozbawione sensu. Po pierwszych sześciu miesiącach 2014 roku jedynie trzy spośród czternastu kopalń Kompanii Węglowej są rentowne. Chodzi o kopalnie Marcel, Piast i Ziemowit. Reszta generuje straty.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.