wnp.pl

Kto będzie szefem Kompanii Węglowej: Mirosław Taras czy Tadeusz Soroka?

0 0
Kto będzie szefem Kompanii Węglowej: Mirosław Taras czy Tadeusz Soroka?

Zgłoszenia na stanowisko prezesa Kompanii Węglowej złożyli Mirosław Taras oraz Tadeusz Soroka.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal wnp.pl  - wśród trzech osób, które ubiegają się o stanowisko prezesa zarządu Kompanii Węglowej jest Mirosław Taras, były prezes Lubelskiego Węgla Bogdanka, obecnie szef Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, doradca PD Co oraz Tadeusz Soroka, były prezes Kopeksu i były wiceminister skarbu.

Jest jeszcze trzecia osoba. Można zasłyszeć, że chodzi o Jarosława Kołodziejczyka, byłego prezesa Piasta Gliwice. Ale nie jest to potwierdzone, a zatem akurat to nazwisko pozostaje nadal w sferze domniemań.

Kto zatem może zostać nowym prezesem KW? Mirosław Taras, czy może Tadeusz Soroka? A może ktoś spoza tej dwójki? Niebawem się dowiemy.

Rada Nadzorcza Kompanii Węglowej zaplanowała rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na 25 kwietnia. W razie potrzeby rozmowy mają się również odbyć 26 kwietnia.

- Wygląda na to, że po raz kolejny mamy do czynienia z sytuacją, w której niby jest konkurs, a wszystko już wiadomo - powiedział w wywiadzie dla portalu wnp.pl Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności. - Wiele wskazuje na to, że Taras zostanie prezesem Kompanii Węglowej.

KW będzie wdrażać program restrukturyzacyjny. Kompania ma w planach między innymi sprzedaż kopalni Knurów-Szczygłowice Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

Postępowanie kwalifikacyjne określało wymogi stawiane kandydatom do zarządu KW.

Muszą się legitymować wykształceniem wyższym, co najmniej dziesięcioletnim stażem pracy, w tym pięcioletnim na stanowiskach kierowniczych, korzystaniem z pełni praw publicznych, posiadaniem pełnej zdolności do czynności prawnych, niepodleganiem określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych, posiadaniem wiedzy określonej w §9 Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie postępowania kwalifikacyjnego oraz w treści ogłoszenia o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego.

W ogłoszeniu opisano szczegółowo wymogi dla funkcji prezesa oraz wiceprezesów.

Zgłoszenie kandydata musiało zawierać CV, list motywacyjny, dokumenty potwierdzające kwalifikacje oraz staż kandydata - w oryginałach lub potwierdzone przez notariusza, adwokata bądź radcę prawnego, zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności wystawione nie wcześniej niż trzy miesiące przed złożeniem zgłoszenia, zaświadczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do pracy na stanowisku kierowniczym.

Rada nadzorcza ma powiadomić kandydatów uczestniczących w postępowaniu kwalifikacyjnym o wynikach postępowania osobiście lub pisemnie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.