Kto będzie szefem Kompanii Węglowej: Mirosław Taras czy Tadeusz Soroka?

Zgłoszenia na stanowisko prezesa Kompanii Węglowej złożyli Mirosław Taras oraz Tadeusz Soroka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kto będzie szefem Kompanii Węglowej: Mirosław Taras czy Tadeusz Soroka?

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)

wnp.pl

2 kwi 2014 8:11


Jak nieoficjalnie dowiedział się portal wnp.pl  - wśród trzech osób, które ubiegają się o stanowisko prezesa zarządu Kompanii Węglowej jest Mirosław Taras, były prezes Lubelskiego Węgla Bogdanka, obecnie szef Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, doradca PD Co oraz Tadeusz Soroka, były prezes Kopeksu i były wiceminister skarbu.

Jest jeszcze trzecia osoba. Można zasłyszeć, że chodzi o Jarosława Kołodziejczyka, byłego prezesa Piasta Gliwice. Ale nie jest to potwierdzone, a zatem akurat to nazwisko pozostaje nadal w sferze domniemań.

Kto zatem może zostać nowym prezesem KW? Mirosław Taras, czy może Tadeusz Soroka? A może ktoś spoza tej dwójki? Niebawem się dowiemy.

Rada Nadzorcza Kompanii Węglowej zaplanowała rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na 25 kwietnia. W razie potrzeby rozmowy mają się również odbyć 26 kwietnia.

- Wygląda na to, że po raz kolejny mamy do czynienia z sytuacją, w której niby jest konkurs, a wszystko już wiadomo - powiedział w wywiadzie dla portalu wnp.pl Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności. - Wiele wskazuje na to, że Taras zostanie prezesem Kompanii Węglowej.

KW będzie wdrażać program restrukturyzacyjny. Kompania ma w planach między innymi sprzedaż kopalni Knurów-Szczygłowice Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

Postępowanie kwalifikacyjne określało wymogi stawiane kandydatom do zarządu KW.

Muszą się legitymować wykształceniem wyższym, co najmniej dziesięcioletnim stażem pracy, w tym pięcioletnim na stanowiskach kierowniczych, korzystaniem z pełni praw publicznych, posiadaniem pełnej zdolności do czynności prawnych, niepodleganiem określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych, posiadaniem wiedzy określonej w §9 Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie postępowania kwalifikacyjnego oraz w treści ogłoszenia o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego.

W ogłoszeniu opisano szczegółowo wymogi dla funkcji prezesa oraz wiceprezesów.

Zgłoszenie kandydata musiało zawierać CV, list motywacyjny, dokumenty potwierdzające kwalifikacje oraz staż kandydata - w oryginałach lub potwierdzone przez notariusza, adwokata bądź radcę prawnego, zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności wystawione nie wcześniej niż trzy miesiące przed złożeniem zgłoszenia, zaświadczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do pracy na stanowisku kierowniczym.

Rada nadzorcza ma powiadomić kandydatów uczestniczących w postępowaniu kwalifikacyjnym o wynikach postępowania osobiście lub pisemnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.