Krzysztof Sędzikowski opuści pokład Kompanii Węglowej?

Lada moment okaże się, czy Krzysztof Sędzikowski pozostanie jeszcze na stanowisku prezesa zarządu Kompanii Węglowej, czy też z niego zrezygnuje.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Krzysztof Sędzikowski opuści pokład Kompanii Węglowej?

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

31 sie 2015 11:31


Czas biegnie, a Nowa Kompania Węglowa nadal nie powstała. Spółki energetyczne, o których od dawna mówiło się, że zaangażują się w projekt Nowej KW, nie palą się do tego i anonimowo podważają założenia biznesplanu Kompanii.

- Prezes Sędzikowski zrobił, co mógł, określone aktywa trafiły do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, upłynniono też węgiel ze zwałów - mówi portalowi wnp.pl jeden z liderów związkowych. - Jednak bez wsparcia ze strony rządu tego projektu się nie dopnie, a tego wsparcia jak widać Sędzikowskiemu brakuje. A przecież to rząd podpisał 17 stycznia 2015 roku porozumienie ze stroną społeczną dotyczące restrukturyzacji Kompanii - zaznacza związkowiec.

I dodaje, że minister skarbu Andrzej Czerwiński mówi co chwilę, że sprawa utworzenia Nowej KW zostanie niebawem załatwiona. Tyle że nic z tego nie wynika.

- W te zapewnienia ministra Czerwińskiego i w to, że znajdzie się 1,5 mld zł chyba już nikt nie wierzy - ocenia nasz rozmówca.

Cały artykuł czytaj na wnp.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Mehmet 2015-11-10 10:49:01

Mam nadzieję, że PIS go rozliczy z tych pożal się Boże "restrukturyzacji". Jedyne co umie Sędzikowski to brać gigantyczne wynagrodzenia za pseudo doradzenie. Patrz Kompania Węglowa i Eurolot. Chłop się ani na tym ani na tamtym nie znał a przygarnął parę setek tysięcy. Wystarczy być PSL-owskim pomazańcem.