wnp.pl

Kopex zapowiada redukcję zatrudnienia

0 0
Kopex zapowiada redukcję zatrudnienia
Bogusław Bobrowski, prezes zarządu Kopeksu. (Fot. PTWP/Andrzej Wawok)

Grupa Kopex, która w ub. roku poniosła straty zarówno na poziomie zysku operacyjnego jak i zysku netto, w celu poprawy wyników zapowiada działania restrukturyzacyjne. Nie ominą one pracowników. - Oczywistym elementem kosztów jest zatrudnienie i powiem wprost, że z pewnością będą redukcje - poinformował Bogusław Bobrowski, prezes zarządu Kopeksu.

Grupa Kopex opublikowała wyniki za 2015 rok. Są one słabe. Przychody grupy ze sprzedaży wyniosły niespełna 1,1 mld zł i oznaczało to 24 proc. spadek w stosunku do roku 2014. Na spadku przychodów w największym stopniu zaważył regres w segmencie górnictwo, w którym sprzedaż spadła o 365 mln zł, w tym sprzedaż maszyn i urządzeń o ponad 260 mln zł.

Koniunktura na rynku krajowym wynikająca z sytuacji górnictwa jest słaba. W okresie III kwartał 2014 - III kwartał 2015 całkowite inwestycje polskich kopalni spadły o 43 proc., w wyrobiskach o 39 proc., a zakresie maszyn o 45 proc.

- W 2015 roku strata netto wyniosła 497 mln zł, ale podkreślić trzeba, że zasadniczy wpływ na ten bardzo niski wynik miały odpisy na kwotę 430 mln zł. Były to głównie odpisy na aktywa niefinansowe , ale również udzielone pożyczki. Gdyby oczyścić wynik z odpisów, to strata netto wyniosłaby około 67 mln zł - poinformował Krzysztof Zawadzki, członek zarządu i dyrektor ds. finansowych Kopex.

Więcej tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.