Kopalnia Wieczorek w Katowicach i kopalnia Wujek w Rudzie Śl. przejdą do SRK

Kopalnie w Katowicach i Rudzie Śląskiej należały wcześniej do Katowickiego Holdingu Węglowego, który przygotował plan przekazania ich do SRK do końca 2017 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kopalnia Wieczorek w Katowicach i kopalnia Wujek w Rudzie Śl. przejdą do SRK

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/MN

8 lip 2017 9:39


• Katowicka kopalnia Wieczorek, gdzie kończą się złoża węgla, w końcu tego roku ma trafić do Spółki Restrukturyzacji Kopalń - potwierdziła Polska Grupa Górnicza.

• Podobną decyzję odnośnie ruchu Śląsk (rudzka część kopalni Wujek) Grupa ma ogłosić w przyszłym tygodniu.

• Przedstawiciele zarządu PGG przypomnieli, że w wyniku przekształceń i przekazywania majątku do SRK, nikt nie traci pracy.

Obie kopalnie należały wcześniej do Katowickiego Holdingu Węglowego, który przygotował plan przekazania ich do SRK do końca 2017 r. Gdy wiosną tego roku ustalano warunki włączenia wszystkich kopalń holdingu do PGG, zdecydowano o powołaniu specjalnych zespołów, których zadaniem była analiza sytuacji obu kopalń i zaproponowanie możliwych rozwiązań.

Podczas piątkowej konferencji prasowej w Katowicach przedstawiciele zarządu PGG poinformowali, że obydwa zespoły zakończyły już swoje analizy. Wiceprezes PGG Piotr Bojarski potwierdził, że majątek kopalni Wieczorek do końca roku ma trafić do SRK, a złoże tej kopalni będzie nadal eksploatowane z wykorzystaniem infrastruktury sąsiedniej kopalni Murcki-Staszic.

Natomiast protokół z prac zespołu, analizującego sytuację ruchu Śląsk w Rudzie Śląskiej, ma być podpisany w przyszłym tygodniu - wtedy też podane zostaną oficjalne informacje na ten temat. Nieoficjalnie przedstawiciele PGG potwierdzają, że przedłużanie pracy zakładu na przyszły rok nie ma uzasadnienia ekonomicznego.

Czytaj też: Chaos i bałagan: Miażdżący raport NIK o sytuacji w górnictwie

"Przeanalizowaliśmy wszystkie możliwe scenariusze, łącznie z analizą możliwości połączenia ruchu Śląsk z ruchem Halemba kopalni Ruda i przekierowaniem urobku na kopalnię Ruda. Wszystkie te analizy wykazały, że niestety ekonomicznie się to nie spina" - powiedział Bojarski, wyrażając nadzieję, że w przyszłym tygodniu członkowie zespołu podpiszą uzgodniony już protokół z jego prac bez zgłaszania zdań odrębnych.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.