wnp.pl

Kopalnia Krupiński przejdzie do SRK? Związkowcy są temu przeciwni

0 0
Kopalnia Krupiński przejdzie do SRK? Związkowcy są temu przeciwni
W JSW podkreślają, że żaden z 2,2 tys. pracowników kopalni nie straci pracy. (Fot. PTWP/Andrzej Wawok)

Przedstawiciele górniczych związków stanowczo sprzeciwiają się przeniesieniu kopalni Krupiński z Jastrzębskiej Spółki Węglowej do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Mimo, że Jastrzębska Spółka Węglowa zapewnia, że żaden pracownik nie straci pracy.

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej spotkał się ze stroną społeczną i poinformował o planach związanych z przyszłością kopalni Krupiński w Suszcu.

W spotkaniu, które odbyło się 22 września w siedzibie JSW, uczestniczyli minister energii Krzysztof Tchórzewski i wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

- Jesteśmy przekonani o słuszności podjętej decyzji, kopalnia Krupiński musi zostać wyprowadzona ze struktur JSW i przekazana do Spółki Restrukturyzacji Kopalń - zaznacza Tomasz Gawlik, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. - Ta kopalnia nie ma przyszłości i żaden z przeanalizowanych przez nas wariantów nie daje szans na trwałe odzyskanie przez nią rentowności. To bolesne, ale najlepsze rozwiązanie dla całej naszej firmy - ocenia Tomasz Gawlik.

W JSW podkreślają, że żaden z 2,2 tys. pracowników kopalni nie straci pracy. W spółce nadal obowiązują gwarancje zatrudnienia udzielone załodze po wejściu firmy na giełdę.

Pracownicy kopalni, którzy nie zdecydują się dobrowolnie na skorzystanie z pakietu osłon socjalnych, a więc urlopów górniczych i jednorazowych odpraw pieniężnych, zostaną przeniesieni do pozostałych kopalni spółki.

Przy alokacji ma być brane pod uwagę miejsce zamieszkania pracowników oraz to, żeby nie rozdzielać zgranych już ze sobą brygad.

Jak wielokrotnie informował portal wnp.pl - przedstawiciele górniczych związków stanowczo sprzeciwiają się przeniesieniu kopalni Krupiński z Jastrzębskiej Spółki Węglowej do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Jakiś czas temu wystosowali w tej sprawie list do premier Beaty Szydło.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.