Kopalnia Krupiński, likwidacja: Rząd chce zamknąć kopalnię, mimo że jest inwestor?

• Niemiecki HMS Bergbau jest gotowy zainwestować w część kopalni Krupiński, która jest przeznaczona do likwidacji.
• Minister energii woli jednak zamknąć kopalnię, niż powierzyć ją prywatnemu inwestorowi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kopalnia Krupiński, likwidacja: Rząd chce zamknąć kopalnię, mimo że jest inwestor?

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

17 sie 2016 8:15


Władze Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjęły już decyzję o przekazaniu kopalni Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Tymczasem według informacji "Dziennika Gazety Prawnej" już w 2015 roku była gotowa umowa na dzierżawę części infrastruktury kopalni przez Silesian Coal - spółkę należącą do niemieckiego HMS Bergbau. Z transakcji wycofał się jednak poprzedni prezes JSW.

Według "Dziennika Gazety Prawnej" obecnie kierownictwo Ministerstwa Energii sceptycznie odnosi się do wykorzystywania prywatnego kapitału do ratowania państwowych kopalni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

7 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

bigben 2016-12-15 10:53:21

Pracownicy czekają na przeniesienia i chcą normalnie pracować na innych kopalniach JSW to żę zwiazki podaja do wiadomosci ze pracownicy walczą o krupinski są to kłamastwa wyssane z palca

AL 2016-08-20 18:19:01

Panie Markowski Z Pana wypowiedzi można wywnioskować rozmijanie się z prawdą . W biuletynie dla mieszkańców gminy Orzesze oświadcza Pan , że żaden obiekt na powierzchni nie powstanie (nawet szyb wentylacyjny) . Dziwnym przypadkiem od dłuższego już czasu w Krupińskim jest rozbudowywana stacja wentylatorów , która idealnie pasuje do Pańskich planów .Nie informuje Pan jak rozwiąże odwodnienie , odmetanowanie kopalni . kolejny problem to dostarczenie energii elektrycznej(bo chyba nie z słupa który wystarczy do budynku mieszkalnego), składowiska węgla i kamienia itd.... .Mówienie tylko o ciągu technologicznym jest więc zwykłą ściemą i zamydlaniem rzeczywistości . Szkoda , że nie miałem możliwości brania udziału w debacie z Panem .

ideoo 2016-08-17 09:43:29

Dla Krupińskiego cała nadzieja w przeniesieniu górników na inne kopalnie i zapeniwniu mozliwosci fedrowania w połaczonych kopalniach. JSW powoli staje na nogi