Kopalnia Krupiński, likwidacja: Rząd chce zamknąć kopalnię, mimo że jest inwestor?

0 0
Kopalnia Krupiński, likwidacja: Rząd chce zamknąć kopalnię, mimo że jest inwestor?
Obecnie kierownictwo Ministerstwa Energii sceptycznie odnosi się do wykorzystywania prywatnego kapitału do ratowania państwowych kopalni. (fot.fotolia)

• Niemiecki HMS Bergbau jest gotowy zainwestować w część kopalni Krupiński, która jest przeznaczona do likwidacji.
• Minister energii woli jednak zamknąć kopalnię, niż powierzyć ją prywatnemu inwestorowi.

Władze Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjęły już decyzję o przekazaniu kopalni Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Tymczasem według informacji "Dziennika Gazety Prawnej" już w 2015 roku była gotowa umowa na dzierżawę części infrastruktury kopalni przez Silesian Coal - spółkę należącą do niemieckiego HMS Bergbau. Z transakcji wycofał się jednak poprzedni prezes JSW.

Według "Dziennika Gazety Prawnej" obecnie kierownictwo Ministerstwa Energii sceptycznie odnosi się do wykorzystywania prywatnego kapitału do ratowania państwowych kopalni.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (6)

 • Panie Markowski
  Z Pana wypowiedzi można wywnioskować rozmijanie się z prawdą . W biuletynie dla mieszkańców gminy Orzesze oświadcza Pan , że żaden obiekt na powierzchni nie powstanie (nawet szyb wentylacyjny) . Dziwnym przypadkiem od dłuższego już czasu w Krupińskim jest rozbudowywana stacja wentylatorów , która idealnie pasuje do Pańskich planów .Nie informuje Pan jak rozwiąże odwodnienie , odmetanowanie kopalni . kolejny problem to dostarczenie energii elektrycznej(bo chyba nie z słupa który wystarczy do budynku mieszkalnego), składowiska węgla i kamienia itd.... .Mówienie tylko o ciągu technologicznym jest więc zwykłą ściemą i zamydlaniem rzeczywistości . Szkoda , że nie miałem możliwości brania udziału w debacie z Panem .
 • Dla Krupińskiego cała nadzieja w przeniesieniu górników na inne kopalnie i zapeniwniu mozliwosci fedrowania w połaczonych kopalniach. JSW powoli staje na nogi
 • Polacy zawsze dopiero po fakcie sie połapią ze to nie byłaby dobra inwestycja, chwilowy zastrzyk gotówki. Panie cudny dobra robota

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.