Kopacz: Śląsk ma być sercem przemysłowym Polski

0 0
Kopacz: Śląsk ma być sercem przemysłowym Polski
Ewa Kopacz, fot. fot.premier.gov.pl

Premier Ewa Kopacz powiedziała, że we wtorek (30 czerwca) rząd ogłosi program dla Śląska.

We wtorek (30 czerwca) w Katowicach odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Rady Ministrów. "Będziemy na Śląsku ogłaszać duży program dla Śląska, który był przygotowywany od kilku miesięcy" - powiedziała premier.

Przypomniała, że jednym z punktów porozumienia ze związkami zawodowymi było ogłoszenie specjalnego planu dla Śląska.

"Cel ma być jeden: Śląsk ma być sercem przemysłowym Polski. To serce ma bić i jednocześnie promieniować na całą Polskę. Te szanse, które dajemy tym programem, spowodują, że to właśnie na Śląsku te wszystkie przemysłowe rzeczy będą, szczególnie przemysł ciężki i przemysł (...) wydobywczy związany z kopalniami" - podkreśliła.

Premier zaznaczyła, że bardzo by chciała, aby w regionach odbywało się więcej posiedzeń rządu. "Podejrzewam, że tam gdzie będziemy przyjmować regionalne programy, tam będziemy urządzać wyjazdowe Rady Ministrów" - zapowiedziała premier..

Ogłoszenie przez premier Ewę Kopacz (7 stycznia br.) prac nad programem dla Śląska i graniczących z nim terenów województwa małopolskiego było odpowiedzią na trudną sytuację, w której znalazł się rząd. Trwał wtedy protest górników z Kompanii Węglowej, domagających się energicznych działań rządu na rzecz ratowania firmy. Premier zadeklarowała, że rząd opracuje program rozwoju gospodarczego dla obszarów bezpośrednio związanych z wydobyciem węgla kamiennego, by złagodzić skutki dekoniunktury na rynku węgla.

Nie tylko Kopacz z wizytą na Śląsku

Także inni członkowie rządu wybrali się na dwudniową wizytę do woj. śląskiego.

Tomasz Siemoniak, wicepremier i minister obrony narodowej planuje wizytę w zakładach Rosomak w Siemianowicach Śląskich, minister środowiska Maciej H. Grabowski zwiedzi budowę zbiornika wodnego Racibórz Dolny, minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki zapowiedział udział w Konwencie Starostów Województwa Śląskiego w Goczałkowicach, minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska spotka się z nauczycielami z IV Liceum im. gen. Maczka w Katowicach a wieczorem zaplanowano spotkania z dziećmi niepełnosprawnymi i ich rodzicami w Jastrzębiu Zdroju oraz spotkanie z przedsiębiorcami w Wodzisławiu.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.