Kopacz: Rząd zrealizował styczniowe porozumienie z górnikami

- Nie jadę na Śląsk, by pochwalić się, że problem Brzeszczy został już rozwiązany, że powstała spółka, która się będzie nazywać Nowe Brzeszcze Tauron - komentuje premier Ewa Kopacz.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kopacz: Rząd zrealizował styczniowe porozumienie z górnikami

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 paź 2015 13:53


Premier odwiedziła w czwartek (22 października) Kraków, gdzie w Jagiellońskim Centrum Innowacji spotkała się z młodymi przedsiębiorcami i naukowcami. Na późniejszej konferencji prasowej była pytana, dlaczego ze stolicy Małopolski jedzie na Śląsk, skoro górnicy przyjechali właśnie do niej do Warszawy.

Problem Brzeszczy rozwiązany?

Związkowcy z regionu śląsko-dąbrowskiego manifestują w czwartek (22 października) w Warszawie. Protest ma związek z zawartym 17 stycznia porozumieniem, które miało gwarantować m.in. przyszłość kopalń, a które – zdaniem związków – nie zostało dotrzymane przez rząd.

- Spotykam się z przedstawicielami Katowickiego Holdingu Węglowego. Nie jadę tam, gdzie jest już sukces. Temat, który był bardzo mocno wyeksploatowany przez moją główną konkurentkę, oponentkę polityczną panią Beatę Szydło, która pochodzi z Brzeszczy i tak bardzo się troszczyła o Brzeszcze, że organizowała tam swoje happeningi razem ze związkowcami. Dziś nie jadę tam, żeby się pochwalić, że problem Brzeszczy został już rozwiązany, że powstała spółka, która się będzie nazywać Nowe Brzeszcze Tauron, że została połączona - w myśl naszego szerokiego planu - z energetykę. Oni mają już zapewniony spokojny byt i rozwój - mówiła szefowa rządu.

Jak zaznaczyła, jedzie natomiast do Katowickiego Holdingu Węglowego, by porozmawiać o planach dla tej spółki. - Mam dla nich pewną niespodzianką, ale o tym powiem już po spotkaniu z zarządem i przedstawicielami związków - powiedziała.

Kopacz o manifestacji górników

Dopytywana zaznaczyła, że nie wie, jak liczni są ci niezadowoleni górnicy, którzy przyjechali do Warszawy.

- Nowa spółka węglowa, Nowa Kompania Węglowa, która została powołana do życia w połączeniu z Silesią, czyli z instytucją teraz zdrową finansową - dokapitalizowaną w sposób bezpieczny, by UE nam nie zarzuciła nieuprawnionej pomocy publicznej - to realizacja postanowień, które podpisaliśmy w styczniu - powiedział szefowa rządu.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.