Kopacz: Firma Legs ma perspektywy rozwojowe, a więc daje perspektywy na zatrudnienie

Ewa Kopacz spotkała się z pracownikami firmy włókienniczej Legs, która znaczący przychód osiąga z eksportu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kopacz: Firma Legs ma perspektywy rozwojowe, a więc daje perspektywy na zatrudnienie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/ jk

5 lip 2015 13:45


Ewa Kopacz spotkała się w niedzielę (5 lipca) w Aleksandrowie Łódzkim z pracownikami zakładu Legs. Jak powiedziała premier, Legs jest firmą, "która ma perspektywy rozwojowe, a więc dające perspektywy na zatrudnianie coraz większej ilości osób".

Czytaj też: Kopacz: PO ma pomysł jak skutecznie walczyć ze śmieciówkami

Premier pogratulowała zaangażowania pracownikom, podkreślając, że "pomimo niedzieli są ludzie, którzy tu pracują, ale dzięki temu, że pracują, ich firma jest znana nie tylko w Polsce, lecz również za granicą".

Legs powstała jako firma rodzinna w 1995 roku. Zajmuje się produkcją, importem i dystrybucją przędz naturalnych i syntetycznych.

Kopacz zwróciła uwagę, że dzięki pieniądzom z pierwszej perspektywy finansowej UE udało się rozbudować zakład czy zbudować nowe oddziały firmy. Firma ma punkty dystrybucyjne w wielu krajach, m.in. we Włoszech, Czechach czy za Słowacji, a ok. 30 proc. obrotu pochodzi z eksportu.

Czytaj też: Ewa Kopacz dogadała się z górnikami. Związkowcy zaakceptowali Program dla Śląska

Szefowa rządu dodała, że usłyszała od pracowników firmy, że są dumni ze swojego zakładu. "Aż serce mi się cieszy, bo kiedy jeżdżę za granicę, to mówię - warto być dumnym z własnego kraju, pokazywać to, co najładniejsze" - mówiła.

Premier weźmie także w niedzielę udział w rodzinnym pikniku oraz spotka się ze strażakami podczas zawodów drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.