Kompromis w sprawie dyrektywy tytoniowej. Miejsca pracy bezpieczne

0 0
Kompromis w sprawie dyrektywy tytoniowej. Miejsca pracy bezpieczne

Posłowie odrzucili zakaz sprzedaży papierosów typu slim, a jeśli chodzi o papierosy mentolowe, ich sprzedaż została dopuszczona do 2022 r. Tym samym, 30 tys. zagrożonych przez obostrzenia miejsc pracy w Polsce, jest bezpiecznych.

Od czerwca Związek Przedsiębiorców i Pracodawców koordynował akcję „StopDyrektywie.pl", pozwalającą polskim handlowcom, plantatorom tytoniu i pracownikom zatrudnionym w przetwórstwie tytoniu wyrazić swoje zdanie na temat zmian forsowanych w dyrektywie tytoniowej, takich jak zakaz papierosów mentolowych i zakaz papierosów slim stanowiących razem 38 proc. rynku w Polsce.

- Wszelkie analizy gospodarcze wskazywały, że skutki dyrektywy okażą się najboleśniejsze dla Polski - pierwszego w Unii przetwórcy tytoniu, największego producenta gotowych wyrobów tytoniowych i drugiego kraju pod względem uprawy tytoniu - mówi Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Stawką było więc utrzymanie tysięcy miejsc pracy w Polsce. W ciągu kilku ostatnich miesięcy ponad 7 tys. ludzi zagrożonych utratą miejsca pracy w wyniku wprowadzenia proponowanych w dyrektywie zapisów zwróciło się z bezpośrednim apelem do naszych europosłów o zablokowanie niekorzystnych dla Polski zmian.

- Dziś mogę powiedzieć, że nasi reprezentanci w Parlamencie Europejskim stanęli na wysokości zadania - wskazuje Kazimierczak. - Dzięki zgłoszonym i popieranym przez naszych parlamentarzystów poprawkom do dyrektywy tytoniowej tak dramatyczne skutki dyrektywy tytoniowej dla miejsc pracy w Polsce będą zminimalizowane. Posłowie wykonali też gigantyczną pracę w swoich grupach politycznych, by te poprawki zyskały szersze poparcie - dodaje prezes ZPP.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.