Kompania Węglowa: Zabraknie pieniędzy na wypłatę Barbórki dla górników?

Przedstawiciele branży zastanawiają się, co się stanie z Kompanią Węglową. Na razie wiadomo, że może być gorąco, jeśli nie będzie ona miała środków na wypłatę Barbórki dla górników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kompania Węglowa: Zabraknie pieniędzy na wypłatę Barbórki dla górników?

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

17 lis 2015 9:25


Związkowcy z Kompanii Węglowej rozmawiali z zarządem spółki 5 listopada 2015 roku. Po tym spotkaniu strona związkowa w wystosowanym oświadczeniu zaznaczyła, że zarząd Kompanii Węglowej poinformował ją, że posiada środki finansowe tylko na dwie wypłaty.

Natomiast nie posiada środków na pozostałe wynagrodzenia do końca pierwszego kwartału 2016 roku, które były "gwarantowane przez rząd".

- W związku z informacją przekazaną przez prezesa Krzysztofa Sędzikowskiego o toczących się podobno rozmowach na szczeblu Ministerstwa Skarbu, które mają dopiąć finansowanie Kompanii Węglowej do końca pierwszego kwartału 2016 roku, związki zawodowe działające w Kompanii Węglowej żądają do dnia 17 listopada 2015 roku czyli daty kolejnego spotkania z zarządem gwarancji wypłacenia wszystkich świadczeń pracowniczych zgodnie z Porozumieniem z dnia 17 stycznia 2015 roku. Po spotkaniu w dniu 17 listopada w kopalniach i zakładach Kompanii Węglowej odbędą się masówki informacyjne dla załóg. W przypadku braku uzyskania gwarancji zostaną przedstawione dalsze działania protestacyjno-strajkowe - zaznaczyli związkowcy w oświadczeniu wystosowanym 6 listopada.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

We wtorek 17 listopada doszło do krótkiego spotkania zarządu Kompanii Węglowej ze związkami działającymi w spółce. Zarząd KW wskazał, że pieniądze na wypłaty Barbórki i wynagrodzeń będą.

- Spotkanie było krótkie, dowiedzieliśmy się, że będą pieniądze. Ponoć nowemu rządowi zależy na tym, by wspomóc Kompanię. Pojawiło się więc trochę optymizmu - mówi jeden ze związkowców.

W komunikacie w sprawie finansowania Kompanii Węglowej zaznaczono, że zarząd KW informuje, iż rozmowy na temat finansowania Kompanii Węglowej są na bardzo zaawansowanym etapie i zostaną zakończone do początku grudnia tego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.