Kompania Węglowa, porozumienie rządu z górnikami: Prokuratura wszczęła śledztwo

Katowicka prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie styczniowego porozumienia strony rządowej z górniczymi związkami zawodowymi. Zbada, czy nie doszło do przekroczenia uprawnień i działania na szkodę interesu publicznego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kompania Węglowa, porozumienie rządu z górnikami: Prokuratura wszczęła śledztwo

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

2 lis 2015 13:35


Zawiadomienie w tej sprawie złożył prawie miesiąc temu mec. Grzegorz Długi z ruchu Kukiz'15, który w ostatnich wyborach zdobył mandat poselski w okręgu katowickim. Pismo złożył w imieniu czterech osób fizycznych, m.in. Pawła Kukiza.

Rząd oszukał górników?

Przedstawiciele ruchu Kukiz'15 zarzucają rządowi, że oszukał górników - nie wywiązał się z zapisów porozumienia (więcej na temat porozumienia czytajcie tutaj).

Domagali się zbadania sprawy pod kątem art. 231 Kodeksu karnego. Przepis ten mówi o niedopełnieniu obowiązków i przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariusza publicznego, który działa w ten sposób na szkodę interesu publicznego lub prywatnego.

- Prokurator uznał, że zawiadomienie daje podstawy do wszczęcia śledztwa i zbadania, czy w związku z podpisaniem porozumienia w sprawie planu naprawczego dla Kompanii Węglowej nie doszło do przekroczenia uprawnień i działania na szkodę interesu publicznego - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek.

Decyzja o wszczęciu śledztwa zapadła w ubiegłym tygodniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.