Kompania Węglowa chce się porozumieć ze związkami w sprawie czternastki

• Zarząd Kompanii Węglowej chce, by wypłata czternastki odbyła się w trzech ratach: w lutym, czerwcu i wrześniu.
• Związkowcy chcą najpierw wysłuchać zarządu w trakcie spotkania.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kompania Węglowa chce się porozumieć ze związkami w sprawie czternastki

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

26 sty 2016 8:12


We wtorek 26 stycznia w Kompanii Węglowej odbędą się rozmowy dotyczące czternastej pensji. 226 mln zł - tyle ma kosztować Kompanię Węglową wypłata czternastej pensji za rok 2015. 

Kwestia czternastki jest też negocjowana w Katowickim Holdingu Węglowym. Przeprowadzone w poniedziałek 25 stycznia spotkanie zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego ze strona związkową, dotyczące terminu wypłacenia nagrody rocznej za rok 2015, nie przyniosło rozwiązania.

Przedstawiona przez zarząd propozycja podzielenia wypłaty na dwie raty - 20 proc. na 5 lutego, natomiast 80 proc. na 1 lipca 2016 roku - nie uzyskała akceptacji przedstawicieli związków.

Co do czternastki dogadano się natomiast już wcześniej w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Zarząd JSW i działające w firmie reprezentatywne związki zawodowe zawarły 13 stycznia br. porozumienie w kwestii zasad wyliczania i terminu wypłaty 14-tej pensji za 2015 rok.

Ustalono, że ze względu na trudną sytuację finansową firmy 14-ta pensja zostanie wypłacona do 1 czerwca tego roku, a pracodawca będzie zobowiązany do wypłaty odsetek z tytułu przesunięcia wypłaty w stosunku do terminu obowiązującego w poprzednich latach, a więc 15 lutego. 

W Kompanii Węglowej związkowcy wskazują, że najpierw chcą wysłuchać zarządu w trakcie spotkania 26 stycznia, a dopiero potem podjąć decyzje.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.