wnp.pl

Kolejne porozumienie płacowe w grupie Orlen

0 0
Kolejne porozumienie płacowe w grupie Orlen
Jest porozumienie płacowe w Basell Orlen Polyolefins. (Fot. PTWP/Paweł Pawłowski)

Kolejną firmą z grupy kapitałowej Orlen, w której udało się osiągnąć porozumienia dotyczące podwyżki wynagrodzeń w 2016 roku, jest spółka Basell Orlen Polyolefins.

W poniedziałek 14 marca br. w spółce odbyło się czwarte spotkanie negocjacyjne przedstawicieli pracodawcy i strony związkowej, na którym ostatecznie udało się osiągnąć kompromis.

- Podpisaliśmy porozumienie płacowe, które przewiduje podwyżkę obligatoryjną dla każdego pracownika w wysokości 200 zł oraz dwie nagrody świąteczne w wysokości 1500 zł każda, wypłacane w marcu oraz grudniu tego roku - powiedział Wnp.pl Piotr Wilicki, wiceprzewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego (MZZPRC) w grupie kapitałowej PKN Orlen.

Porozumienie nie przewiduje elementu podwyżki uznaniowej, jaki znajdował się na przykład w porozumieniu płacowym zawartym w spółce-matce PKN Orlen, natomiast Piotr Wilicki zastrzega, że niezależnie od porozumienia w Basell Orlen Polyolefins pod koniec każdego roku przeprowadzany jest tzw. przegląd stanowisk, którego efektem mogą być podwyżki uznaniowe dla pracowników.

- Tak było w 2015 roku, gdy po przeglądzie pracodawca przyznał przeciętnie 80 zł podwyżki uznaniowej na pracownika - informuje wiceprzewodniczący MZZPRC.

Cały artykuł czytaj tutaj.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.