Kolejne porozumienie płacowe w grupie Orlen

Kolejną firmą z grupy kapitałowej Orlen, w której udało się osiągnąć porozumienia dotyczące podwyżki wynagrodzeń w 2016 roku, jest spółka Basell Orlen Polyolefins.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kolejne porozumienie płacowe w grupie Orlen

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

16 mar 2016 8:25


W poniedziałek 14 marca br. w spółce odbyło się czwarte spotkanie negocjacyjne przedstawicieli pracodawcy i strony związkowej, na którym ostatecznie udało się osiągnąć kompromis.

- Podpisaliśmy porozumienie płacowe, które przewiduje podwyżkę obligatoryjną dla każdego pracownika w wysokości 200 zł oraz dwie nagrody świąteczne w wysokości 1500 zł każda, wypłacane w marcu oraz grudniu tego roku - powiedział Wnp.pl Piotr Wilicki, wiceprzewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego (MZZPRC) w grupie kapitałowej PKN Orlen.

Porozumienie nie przewiduje elementu podwyżki uznaniowej, jaki znajdował się na przykład w porozumieniu płacowym zawartym w spółce-matce PKN Orlen, natomiast Piotr Wilicki zastrzega, że niezależnie od porozumienia w Basell Orlen Polyolefins pod koniec każdego roku przeprowadzany jest tzw. przegląd stanowisk, którego efektem mogą być podwyżki uznaniowe dla pracowników.

- Tak było w 2015 roku, gdy po przeglądzie pracodawca przyznał przeciętnie 80 zł podwyżki uznaniowej na pracownika - informuje wiceprzewodniczący MZZPRC.

Cały artykuł czytaj tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.