Kolejna firma przenosi etaty do Polski. Tym razem z Danii

0 0
Kolejna firma przenosi etaty do Polski. Tym razem z Danii

Danfoss, duński producent systemów grzewczych zwolni 50 osób z zakładu Power Solutions w Nodborg w Danii i przeniesie produkcję do Wrocławia, gdzie zatrudni 40 osób.

To kolejna taka decyzja firmy. W roku 2013 firma Danfoss zakończyła proces centralizacji produkcji elektrycznych systemów grzejnych w Grodzisku Mazowieckim. W związku z tym produkcja zlokalizowana wcześniej w duńskim Vejle została w całości przeniesiona do Polski.

- W rezultacie wzrostu skali działania spodziewane jest zwiększenie przychodów ze sprzedaży Danfoss Poland o 10 proc. - mówi dla "Pulsu Biznesu" Karolina Barcewicz z Danfossa.

Obecnie w Polsce znajdują się 4 zakłady produkcyjne Danfoss: w Grodzisku Mazowieckim, Tuchomiu, a także we Wrocławiu i Bielanach Wrocławskich (Danfoss Power Solutions). Teraz do zakładów we Wrocałwiu i Bielanach Wrocławskich przeniesiona zostanie część produkcji Power Solutions z Nordborg w Danii. Zakończenie całego procesu planowane jest na koniec 2014 r. Zatrudnienie w Danfoss w Polsce wzrośnie o ok. 40 osób. 

To jendak nie jedyna firma, która decyduje się na przeniesienie swoich procesów do Polski. W ubiegłym roku Indesit poinformował, że zwolni 1400 Włochów i przeniesie produkcję do Polski i Turcji. Takie plany miała też irlandzka firma Arvato, czy Heineken.

Do Polski z produkcją z Chin wracają nawet polskie firmy odzieżowe. Jest niewiele drożej niż w Chinach (o jakieś 10 proc.), a jakość wyrobów o wiele lepsza.

Więcej tutaj: Firmy odzieżowe wracają z produkcją z Chin do Polski

W ubiegłym roku głośno było również o sprawie włoskiego przedsiębiorcy, który pod nieobecność pracowników postanowił przenieść całą fabrykę do naszego kraju.

Czytaj też: Wysłał pracowników na wakacje, by po cichu przenieść fabrykę z Włoch do Polski

Dlaczego to się opłaca? Bo w Polsce pracownicy zarabiają mniej, są więc bardziej konkurencyjni. Na tyle, że Electrolux zaproponował swoim włoskim pracownikom obniżkę pensji, do poziomu wynagrodzeń Polaków i Węgrów.

Więcej: Przez Polaków zatrudnieni w Electrolux Włosi będą zarabiać mniej?

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.