Kilkadziesiąt tysięcy odprawy za dobrowolne odejście z PGNiG

Zarząd PGNiG przeprowadza restrukturyzację spółki, w ramach której m.in. chce ograniczyć zatrudnienie. W firmie rozpoczęto program dobrowolnych odejść.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kilkadziesiąt tysięcy odprawy za dobrowolne odejście z PGNiG

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

28 kwi 2014 9:52


Jak podaje „Rzeczpospolita" Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo prowadzi prace restrukturyzacyjne. Zarząd spółki chce ograniczyć liczbę pracowników, dlatego też zdecydowano się na wdrożenie programu dobrowolnych odejść.

Pracownicy, którym do emerytury brakuje więcej niż cztery lata mogą otrzymać rekompensatę w wysokości trzy lub sześciokrotności miesięcznego wynagrodzenia - wszystko zależy od stażu pracy. Dodatkowo pracownicy z tej grupy mogą dostać sześć lub dwanaście średnich miesięcznych pensji. W efekcie zatrudnieni z długoletnim stażem mogą liczyć na kilkadziesiąt tys. zł.

Z kolei ci, którym do emerytury zostało mniej niż 4 lata mogą liczyć na wypłacenie odprawy, która może stanowić dwukrotność lub pięciokrotność miesięcznej wypłaty. W tym przypadku również wszystko zależy od stażu w firmie. Dodatkowo osoby z tej grupy mogą liczyć na świadczenia pieniężne za czas, który pozostał im do wieku emerytalnego - informuje „Rz".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.