Kielec: Zapowiada się rekordowy rok dla Kostrzyńsko-Słubickiej SSE

W ciągu minionych 20 lat działalność Kostrzyńsko-Słubickiej Strefy Ekonomicznej (K-SSSE) znacząco przyczyniła się do wsparcia rozwoju gospodarczego w zachodniej i północnej Polsce - powiedział prezes KSSSE Krzysztof Kielec.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kielec: Zapowiada się rekordowy rok dla Kostrzyńsko-Słubickiej SSE

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

3 paź 2017 8:02


• W Filharmonii Gorzowskiej odbyła się w poniedziałek (2 października) gala z okazji 20-lecia Kostrzyńsko-Słubickiej Strefy Ekonomicznej (K-SSSE).

• W uroczystości wzięli udział m.in. samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele świata nauki.

• Jesteśmy na najlepszej drodze, żeby o co najmniej 100 proc. pobić najlepszy rok w historii spółki - powiedział Krzysztof Kielec.

• Przypomniał, że SSE były tworzone po to, by walczyć z bezrobociem strukturalnym, ale - jak zaznaczył - ta sytuacja zmieniła się.

Prezes KSSSE Krzysztof Kielec powiedział na konferencji prasowej poprzedzającej galę, że mijający rok zapowiada się na najlepszy pod względem finansowym dla kierowanej przez niego spółki.

"Jesteśmy na najlepszej drodze, żeby o co najmniej 100 proc. pobić najlepszy rok w historii spółki. Mówimy tu o zysku spółki. Ten zysk nie bierze się z działań innych niż te, które mają związek z działalnością inwestycyjną" - powiedział Kielec.

Kielec ocenił, że w ciągu minionych 20 lat działalność K-SSSE znacząco przyczyniła się do wsparcia rozwoju gospodarczego w zachodniej i północnej Polsce. Przypomniał, że SSE były tworzone po to, by walczyć z bezrobociem strukturalnym, ale - jak zaznaczył - ta sytuacja zmieniła się.

"Dzisiaj możemy powiedzieć, iż potencjalni inwestorzy w pierwszej kolejności pytają o rezerwuar siły roboczej na danym obszarze i to jest tak naprawdę czynnik, który warunkuje przejście do dalszych rozmów. Czyli jest to tak naprawdę czynnik decydujący, główny obecnie w zakresie lokowania inwestycji w Polsce" - ocenił.

Czytaj też: Polska zamieni się jedną wielką strefę ekonomiczną

Dodał, że chodzi nie tylko o pytania o najmniej wykwalifikowanych pracowników. "Widać, iż Polska jest coraz bardziej poważnie traktowana na rynku usług, które są bardzo zaawansowane, na rynku badań; to już są nie tylko proste miejsce pracy, to już są miejsca, które aspirują do głównych ośrodków badawczych międzynarodowych koncernów" - zaznaczył prezes K-SSSE.

Szef Strefy odniósł się także do zapowiadanych zmian dotyczących funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych, zakładających możliwość objęcia takim statusem obszar całego kraju.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.