KHW: Związkowcy poszli na wcześniejszą emeryturę dzięki fałszywym dokumentom

Były dyrektor ds. pracowniczych kopalni Mysłowice-Wesoła został oskarżony o wystawianie fikcyjnych dokumentów, dzięki którym związkowcy przechodzili na wcześniejszą emeryturę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

KHW: Związkowcy poszli na wcześniejszą emeryturę dzięki fałszywym dokumentom

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

18 gru 2014 13:43


Władze katowickiego Holdingu Węglowego zweryfikowały listy pracowników, którzy w latach 2007-2012 odeszli na emerytury. Okazało się, że część świadectw pracy przesłanych do ZUS zostało sfałszowanych. Chodzi o dniówki dołowe, które wypisywano związkowcom chociaż nie pracowali pod ziemią – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Czytaj też: KHW pogodził się ze związkowcami. Ale deputatów i 14. pensji nie będzie

Prokuratura postawiła zarzuty Zdzisławowi A., byłemu dyrektorowi ds. pracowniczych kopalni Mysłowice-Wesoła. - Jest podejrzany o poświadczenie nieprawdy w dokumentach związanych z czasem pracy górników zatrudnionych w kopalni – mówi dla „GW” prokurator Marta Zawada-Dybek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Czytaj też: Zygmunt Łukaszczyk pełniącym obowiązki prezesa KHW

W wyniku sfałszowania dokumentów co najmniej dwóch członków związków zawodowych odeszło na niezasłużoną emeryturę. Po wyjściu prawdy na jaw musieli wrócić do pracy, a KHW zwrócił pobrane świadczenia ZUS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.