KHW uruchomi program dobrowolnych odejść

W Katowickim Holdingu Węglowym uruchomią program dobrowolnych odejść dla pracowników powierzchni.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

KHW uruchomi program dobrowolnych odejść

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Jerzy Dudała)

wnp.pl

30 sty 2014 9:40


Konieczność ograniczania kosztów pracy nie związanych bezpośrednio z procesem produkcji, a także wyjście naprzeciw zainteresowaniu pracowników spowodowały, że w Katowickim Holdingu Węglowym zostaje po raz trzeci uruchomiony program dobrowolnych odejść dedykowany pracownikom powierzchni.

Chętnym do skorzystania z programu będzie wypłacona rekompensata w wysokości 70 000 zł brutto. Program obowiązywał będzie tylko przez jeden miesiąc - od 1 do 28 lutego 2014 roku.

Czytaj też: Fałszywe emerytury dla działaczy związków w KHW

Poprzednie edycje programu funkcjonowały w latach 2010 i 2011. Skorzystało z nich wtedy niemal 300 pracowników.

Pakiet został przyjęty przez zarząd KHW po przeprowadzeniu konsultacji z organizacjami związkowymi funkcjonującymi w spółce. Ponieważ tylko część organizacji związkowych zaakceptowała założenia i podpisała porozumienie dotyczące wprowadzenia trzeciej edycji programu, zarząd KHW postanowił wprowadzić program zgodnie z art. 3.4 Ustawy z dnia 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników.

Do skorzystania z instrumentów programu uprawnieni są pracownicy wszystkich zakładów KHW SA zatrudnieni na powierzchni w komórkach administracyjno-biurowych, którzy w aktualnym stanie prawnym posiadają lub nabędą do końca trwania programu uprawnienia do świadczenia przedemerytalnego według kryteriów określonych w ustawie z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych (Dz. U. z 2013 r. poz. 170) i w momencie odejścia posiadać dzielić ich będzie więcej niż 24 miesiące do nabycia uprawnień emerytalnych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.