KGHM: Będą zmiany w zarządzie. Szczegóły na posiedzeniu rady 3 lutego

Na 3 lutego zaplanowane zostało posiedzenie nowej rady nadzorczej KGHM. W porządku obrad znalazły się trzy punkty: ukonstytuowanie się rady, informacja zarządu o zagranicznych inwestycjach spółki i zmiany w zarządzie firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

KGHM: Będą zmiany w zarządzie. Szczegóły na posiedzeniu rady 3 lutego

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL

wnp.pl

29 sty 2016 12:51


Wydaje się, że przesądzony jest już los obecnego prezesa KGHM - Herberta Wirtha. Zaliczane do sukcesów przekształcenie firmy w koncern światowy niewiele mu raczej pomoże. Paradoksalnie może wręcz zaszkodzić, bo słabsze wyniki chilijskiej kopalni KGHM Sierra Gorda są jednym z argumentów przytaczanych przez przeciwników Wirtha.

Fakt, że cała branża miedziowa na świecie przeżywa z powodu chińskiej zapaści kłopoty, ma dla przeciwników obecnego zarządu mniejsze znaczenie. Kluczem będzie to, jak zachowają się członkowie rady nadzorczej KGHM.

Wydaje się, że związkowcy poprą zmiany. Od dawna postulowali, że KGHM powinien skupić się na wydobyciu i produkcji miedzi z Polsce, a nie szukać zagranicznych złóż.

Jednak nawet bez związkowców (trzech w radzie) i tak zmiany są możliwe. W poniedziałek, 18 stycznia, podczas walnego spółki rada została całkowicie wymieniona (nie licząc nie odwoływalnych przez walne przedstawicieli załogi).

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.