Kanał przez Mierzeję Wiślaną pozwoli stworzyć nowe miejsca pracy

• Przekop Mierzei Wiślanej przyczyni się do rozwoju północno-wschodniej Polski.
• Według szacunków ministerstwa inwestycja pozwoli stworzyć ok. 2000 nowych miejsc pracy
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kanał przez Mierzeję Wiślaną pozwoli stworzyć nowe miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL/AT

wnp.pl

8 cze 2016 9:42


- Budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną to inwestycja o charakterze strategicznym - i dla gospodarki, i dla bezpieczeństwa narodowego. Patrzymy na nią jako istotny element wzmocnienia pozycji gospodarczej północno-wschodniej części Polski, ale również jako element uczynienia z Polski ważnego węzła transportowego na poziomie międzynarodowym, również dla naszych wschodnich sąsiadów - mówi Krzysztof Kozłowski, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Przekop mierzei ma też znaczenie gospodarcze.

- Po pierwsze, otwieramy port w Elblągu na pełne jego operacyjne wykorzystanie. W ostatnich latach przeładowywał, w zależności od roku, od 200 do 250 tys. ton towarów. Istniejąca już tam infrastruktura pozwala jednak, bez wydania dodatkowej złotówki, na przeładunek 1 mln ton rocznie. Efekt z tej inwestycji jest natychmiastowy. Po drugie, północno-wschodnia część Polski zyskuje przeładunkowy hub, usprawni m.in. transport kontenerów z trójmiejskich portów, co pociągnie za sobą rozwój aktywności gospodarczej w regionie - wyjaśnia wiceminister

Pamiętajmy, że to nie tylko koniunktura dla samego portu, ale konieczność rozwoju infrastruktury dostępowej oraz przedsiębiorstw logistycznych. Miejsca pracy są generowane nie tylko w samym porcie, lecz również w całym jego otoczeniu biznesowym. Szacujemy, że w efekcie pozwoli to stworzyć ok. 2000 nowych miejsc pracy. Niebagatelny zysk ekonomiczny i społeczny dla regionu - dodaje Kozłowski.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.