Kaczyński: Rząd łoi polskie firmy, co generuje większe bezrobocie i emigrację z kraju

0 0
Kaczyński: Rząd łoi polskie firmy, co generuje większe bezrobocie i emigrację z kraju

- Rząd nie wspiera polskich przedsiębiorstw, czego przykładem jest zakup Pendolino, zamiast polskich pociągów - powiedział w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dlaczego po polskich torach nie mogą jeździć polskie pociągi - pytał.

ZAKTUALIZOWANA: Podczas konferencji prasowej w Bydgoszczy Kaczyński powiedział, że przedsiębiorstwa takie jak Pesa powinny być "prawdziwym oczkiem w głowie władzy, a są traktowane przez rząd Donalda Tuska jak kula u nogi".

"Drastycznym przykładem jest zakup Pendolino. Pytam Donalda Tuska dlaczego po polskich torach nie mogą jeździć polskie pociągi? Dlaczego nie wspiera polskiej marki, polskich przedsiębiorców? Dlaczego nie inwestuje w polskich przedsiębiorców i polityków, dlaczego wyrzuca pieniądze w błoto?" - mówił szef PiS.

W ocenie Kaczyńskiego Pendolino - jak się okazało - to pociąg, "który nie nadaje się do eksploatacji w polskich warunkach" i nie odpowiada wymogom zawartym w umowie przetargowej.

Szef PiS dodał, że Pendolino było przedmiotem wielkiej kampanii propagandowej, w której - jak stwierdził - uczestniczył premier Donald Tusk i "minister od zegarków", jak nazwał b. ministra transportu Sławomira Nowaka.

Kaczyński skrytykował też zakup przez Warszawę chińskich autobusów zamiast polskich Solarisów.

Również europoseł PiS Ryszard Czarnecki zarzucił w środę rządowi brak wsparcia dla polskich przedsiębiorców: "Rząd jest złą macochą dla polskich przedsiębiorców, traktuje ich fatalnie". Jako przykład błędnej polityki rządu wobec polskich przedsiębiorców również Czarnecki wymienił na konferencji prasowej m.in. sprawę zakupu pociągów Pendolino. "Pieniądze na Penolino wystarczyłyby na zakup 60 zestawów pociągów szybkobieżnych od jednej z polskich firm" - zaznaczył.

Jak ocenił, rząd PO-PSL "preferuje międzynarodowe korporacje, banki w których większość jest w obcych rękach oraz wielkie sieci handlowe, niepłacące podatków". "Rząd łoi małe i średnie polskie firmy, co generuje większe bezrobocie i emigrację z kraju. To jest albo świadome działanie rządu, albo przykład bezmyślności rządu" - stwierdził polityk PiS.

Zaproszony przez PiS na konferencję prezes Stowarzyszenia Przejrzysty Rynek Jerzy Bielewicz ocenił, że rząd powinien skuteczniej działać na rzecz polskich przedsiębiorców. Do barier wzrostu dla przedsiębiorczości w Polsce zaliczył m.in. rosnące ceny energii, forsowanie przez rząd pakietu klimatycznego, niesprawny wymiar sprawiedliwości, niekorzystne przepisy o bankowym tytule egzekucyjnym oraz system bankowy w zagranicznych rękach.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Panie Kaczyńki, krótko : Na emeryture póki ZUS da rade wypłacić. Co ty człowieku wiesz o biznesie???

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.