Jest wniosek o upadłość likwidacyjną Mirbudu

• Europejska Grupa Zakupowa złożyła do Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia wniosek o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej Mirbudu.
• W opinii Mirbudu, złożony wniosek jest całkowicie bezzasadny.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jest wniosek o upadłość likwidacyjną Mirbudu

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl/JS

wnp.pl

9 mar 2016 20:47


Zdaniem giełdowej spółki, nie zachodzi żadna z przesłanek ogłoszenia upadłości przewidziana przez przepisy Prawa upadłościowego - zwłaszcza dotyczących utraty zdolności do wykonywania wymagalnych zobowiązań pieniężnych.

Wniosek (..) jest efektem zaistniałego pomiędzy emitentem a wnioskodawcą sporu obejmującego zarówno kwestionowaną przez emitenta wymagalność przysługujących wnioskodawcy wobec emitenta wierzytelności, jak również kwestionowanie istnienia określonych wierzytelności z uwagi na ich uprzednie uregulowanie przez emitenta na rzecz wnioskodawcy - podał Mirbud.

Dodał, że kwota spornych wierzytelności obejmuje łącznie sumę 330 tys. zł, co stanowi 0,14 proc. kapitałów własnych Mirbudu.

- Emitent ocenia działania wnioskodawcy jako próbę wyłudzenia od emitenta spełnienia świadczenia oraz wywierania nacisku na emitencie poprzez składanie w złej wierze wniosku o ogłoszenie upadłości celem spełnienia świadczenia - stwierdził Mirbud.

Czytaj całość na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.