Jest porozumienie w JSW ws. czternastki

0 0
Jest porozumienie w JSW ws. czternastki
Ze względu na trudną sytuację finansową firmy 14. pensja zostanie wypłacona do 1 czerwca tego roku. Fot. PTWP (Grzegorz Giereszczak)

13 stycznia br. związki zawodowe zawarły z zarządem JSW porozumienie w kwestii zasad wyliczania i terminu wypłaty 14. pensji za 2015 rok.

Ze względu na trudną sytuację finansową firmy 14. pensja zostanie wypłacona do 1 czerwca tego roku, a pracodawca będzie zobowiązany do wypłaty odsetek z tytułu przesunięcia wypłaty w stosunku do terminu obowiązującego w poprzednich latach, a więc 15 lutego - podała JSW.

Ustalono również, że 14. pensja za 2015 rok zostanie wypłacona na zasadach stosowanych przy wyliczaniu poprzedniej nagrody za 2014 rok.

To ostatnie zaległe świadczenie, które pracodawca zdecydował się wypłacić, gdyż pracownicy nabyli do niego prawo przed zawarciem lutowego porozumienia ze stroną społeczną.

Ograniczenia górniczych świadczeń

W dalszym ciągu obowiązują zapisy porozumienia zawartego z reprezentatywnymi organizacjami związkowymi z JSW 16 września ubiegłego roku, które wprowadziło istotne ograniczenia świadczeń wypłacanych pracownikom. Zgodnie z nim przez okres 3 lat – poczynając od 2016 roku – w JSW została wstrzymana m.in. wypłata 14. i deputatu węglowego a w przypadku administracji również Barbórki.

Pozwoli to w okresie tych trzech lat ograniczyć koszty pracy o około 2 mld złotych, a więc o 20 procent. Podobnej wysokości obniżki zastosowano wobec wszystkich dyrektorów kopalni i zakładów JSW oraz dyrektorów biur zatrudnionych w biurze zarządu. O tyle zostały również ograniczone wynagrodzenia zarządu JSW i spółek zależnych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.