wnp.pl

Jerzy Markowski: Spór w JSW coraz mniej czytelny

0 0
Jerzy Markowski: Spór w JSW coraz mniej czytelny
Jerzy Markowski (fot.PTWP)

Wychodzi na to, że kanwą protestu w Jastrzębskiej Spółce Węglowej są antagonizmy personalne. A to za mało, żeby narażać stabilność 26 tysięcy miejsc pracy, z których żyje ponad 120 tysięcy ludzi - mówi Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki.

Jak ocenia Pan obecną sytuację w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

- Przedmiot sporu w Jastrzębskiej Spółce Węglowej jest coraz to bardziej nieczytelny. Dla opinii publicznej jest zupełnie niezrozumiałe, o co oni w tej Jastrzębskiej Spółce Węglowej się właściwie kłócą.

Skoro nikt nie chce nikogo zwalniać i nikt nie chce niczego zamykać, a jedynie hipotetycznie mogą nie wzrosnąć wynagrodzenia, poza obniżeniem świadczeń z tytułu deputatów węglowych.

Jeżeli chodzi o samą czternastkę, to doskonale pamiętam czas, kiedy wprowadzano ją w polskim górnictwie. Miała to być nagroda dla osób zatrudnionych w tak zwanym ciągu technologicznym, który w międzyczasie rozrósł się do właściwie całego stanu zatrudnienia w kopalni.

Dla opinii publicznej w kraju spór w Jastrzębskiej Spółce Węglowej jest zupełnie obojętny. Przy czym wielu ludzi w kraju, w tym także i na Śląsku, jest wzburzonych kolejnym protestem.

A zatem, o co Pańskim zdaniem toczy się ten spór?

- Wychodzi na to, że kanwą tego protestu w Jastrzębskiej Spółce Węglowej są antagonizmy personalne. A to jest zdecydowanie za mało, żeby narażać dorobek kilku pokoleń górników i stabilność 26 tysięcy miejsc pracy, z których żyje ponad 120 tysięcy ludzi.

Cały wywiad czytaj na wnp.pl

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.