Jawor: Daimler zainwestuje 500 mln euro i stworzy kilkaset nowych miejsc pracy

0 0
Jawor: Daimler zainwestuje 500 mln euro i stworzy kilkaset nowych miejsc pracy
(fot.daimler.com)

• 13 października o godz. 9 w KPRM odbędzie się uroczystość związana z podpisaniem umowy z koncernem Daimler AG na budowę zakładu w Jaworze pod Wrocławiem.
• Jak poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek, w uroczystości weźmie udział premier Beata Szydło oraz wicepremier Mateusz Morawiecki.

Na początku maja niemiecki koncern Daimler AG ogłosił, że zamierza zainwestować ok. 500 mln euro w budowę nowej fabryki silników w Jaworze pod Wrocławiem i stworzyć tam kilkaset nowych miejsc pracy.

Czytaj też: Fabryka Daimler w Jaworze: umowa podpisana?

Zgodnie z planami, budowa zakończy się w 2019 r., a w 2020 r. zakład osiągnie pełne moce produkcyjne, wytwarzając kilkaset tysięcy silników na rok. W fabryce w Jaworze mają być produkowane zaawansowane technologicznie czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne z przeznaczeniem dla całej gamy modelowej, od najmniejszej klasy A po limuzyny klasy S. Będą to motory nowej generacji, spełniające europejskie normy emisji spalin badane w rzeczywistych warunkach drogowych, a nie jak do tej pory - w warunkach laboratoryjnych.

13 października o godz. 9 w KPRM umowę z koncernem Daimler AG na budowę zakładu w Jaworze pod Wrocławiem podpiszą premier Beata Szydło oraz wicepremier Mateusz Morawiecki.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • miasto nazywa sie JAWOR !!!! nie JAWORZE

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.