Jasło: Nowa fabryka mebli zatrudniła 90 osób

0 0
Jasło: Nowa fabryka mebli zatrudniła 90 osób
Fot. Nowy Styl Group

Budowa fabryki mebli Grupy Nowy Styl w Jaśle (Podkarpackie) kosztowała prawie 120 mln zł. Ambicje właścicieli sięgają bycia największym producentem meblarskim w Europie.

Meble wytwarzane na Podkarpaciu trafią do 100 krajów na całym świecie. W fabryce zatrudnionych zostało ponad 90 osób. Firma zamknęła fabrykę mebli w pobliskim Krośnie, ale nikt z pracowników nie stracił pracy. - Wszyscy przeszli do nowego zakładu - podkreślił prezes Grupy Adam Krzanowski.

W nowej fabryce produkowane będą nie tylko meble według standardowych, katalogowych wzorów i wymiarów, ale także według indywidualnych zamówień klientów. Wszystko odbywać się będzie na jednej linii produkcyjnej, która składa się z 64 maszyn. Co siedem sekund z linii będzie schodził jeden element, każdy może mieć inny kształt. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań czas realizacji indywidualnego zamówienia nie będzie różnił się od czasu realizacji zamówień standardowych.

Krzanowski zaznaczył, że dzięki tej nowej fabryce Grupa chce zostać liderem na rynku meblarskim w Europie. Obecnie jest czwartym producentem mebli na tym kontynencie.

Czytaj też: Nowa fabryka powstanie w strefie na Opolszcyźnie

- To nie jest cel sam w sobie, ale chcemy to zrobić mądrze. Jednym z kroków do jego osiągnięcie będą też przejęcia firm z branży meblowej w Europie. Obecnie prowadzimy dość zaawansowane rozmowy z dwoma podmiotami, ale nie mogę zdradzać szczegółów - powiedział.

Grupa do tej pory przejęła dwie niemieckie firmy oraz jedną w Turcji i Holandii.

Przedstawiciele Grupy na każdym kroku podkreślali, że u podstaw wybudowania tej fabryki leżała innowacyjność. Jednym z jej elementów jest m.in. laserowe okleinowanie obrzeży czy zastąpienie lakierów poliuretanowych lakierami wodorozcieńczalnymi, które są utwardzane promieniowaniem UV.

W nowym zakładzie wprowadzono również rozwiązania pozwalające ograniczyć zużycie energii i wody oraz zminimalizować ilość powstających przy produkcji odpadów.

W jasielskiej fabryce produkowane będą też nowe rodzaje mebli - wykonane z płyty komórkowej, która zawiera znacznie mniej formaldehydu niż standardowa płyta wiórowa. Dzięki zastosowaniu nowej płyty meble będą nie tylko ekologiczne, ale również o ok. 60 proc. lżejsze niż te z płyty wiórowej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.