wnp.pl

Janusz Piechociński o problemach górnictwa

0 0
Janusz Piechociński o problemach górnictwa
Nie można zapominać o tym, że węgiel z polskich kopalń konkuruje na rynku z tanim węglem z odkrywek - mówi Janusz Piechociński, były wicepremier i minister gospodarki (fot. PTWP/Piotr Waniorek)

Pozytywnie oceniam utworzenie resortu energii. Warto było go powołać do życia - mówi dla portalu wnp.pl Janusz Piechociński, były wicepremier i minister gospodarki.

Jak ocenia Pan sytuację w polskim górnictwie?

- Niepokoi sytuacja, w której pogarszają się ceny surowców, w tym również węgla. To nie pomaga polskiemu górnictwu. Otoczenie górnictwa jest teraz bardzo trudne.

Dobrze, że Wojciech Kowalczyk pozostał i nadal zajmuje się sprawami dotyczącymi restrukturyzacji sektora węglowego. Potrzebna jest bowiem pewna kontynuacja.

Pozytywnie oceniam też utworzenie resortu energii. Warto było go powołać do życia.

Uważam, że warto wrócić do wniosków na temat stanu spółek węglowych po audycie przeprowadzonym swego czasu przez firmę Roland Berger Strategy Consultants w Kompanii Węglowej, Katowickim Holdingu Węglowym oraz Jastrzębskiej Spółce Węglowej i skorygować tamte dane w oparciu o bieżącą sytuację.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości obiecywali w kampanii wyborczej, że restrukturyzacja górnictwa nie będzie bolesna. Na razie mamy wysyp różnych pomysłów, ale trzeba będzie podjąć realne działania.

O tym, że nie będzie żadnej likwidacji kopalń to mówił ówczesny premier Donald Tusk przyjeżdżając na Śląsk. Zaznaczał wtedy, że zgadza się z górniczymi związkami...

Więcej tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.