Janusz Piechociński o problemach górnictwa

Pozytywnie oceniam utworzenie resortu energii. Warto było go powołać do życia - mówi dla portalu wnp.pl Janusz Piechociński, były wicepremier i minister gospodarki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Janusz Piechociński o problemach górnictwa

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

15 sty 2016 13:51


Jak ocenia Pan sytuację w polskim górnictwie?

- Niepokoi sytuacja, w której pogarszają się ceny surowców, w tym również węgla. To nie pomaga polskiemu górnictwu. Otoczenie górnictwa jest teraz bardzo trudne.

Dobrze, że Wojciech Kowalczyk pozostał i nadal zajmuje się sprawami dotyczącymi restrukturyzacji sektora węglowego. Potrzebna jest bowiem pewna kontynuacja.

Pozytywnie oceniam też utworzenie resortu energii. Warto było go powołać do życia.

Uważam, że warto wrócić do wniosków na temat stanu spółek węglowych po audycie przeprowadzonym swego czasu przez firmę Roland Berger Strategy Consultants w Kompanii Węglowej, Katowickim Holdingu Węglowym oraz Jastrzębskiej Spółce Węglowej i skorygować tamte dane w oparciu o bieżącą sytuację.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości obiecywali w kampanii wyborczej, że restrukturyzacja górnictwa nie będzie bolesna. Na razie mamy wysyp różnych pomysłów, ale trzeba będzie podjąć realne działania.

O tym, że nie będzie żadnej likwidacji kopalń to mówił ówczesny premier Donald Tusk przyjeżdżając na Śląsk. Zaznaczał wtedy, że zgadza się z górniczymi związkami...

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.