Jak wyciągnąć pracowników z górnictwa do nowych miejsc pracy?

Do najbardziej skutecznych rozwiązań mogących doprowadzić do tworzenia nowych miejsc pracy po za sektorem górniczym należy wspieranie lokalnej przedsiębiorczości, a także rozszerzenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jak wyciągnąć pracowników z górnictwa do nowych miejsc pracy?

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (DC)

wnp.pl

19 sty 2015 9:05


- W województwie śląskim jest kilkanaście miast o monokulturze przemysłowej. Należy do nich np. Jastrzębie, gdzie po za kopalniami Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) działają tylko drobne przedsiębiorstwa i firmy usługowe. Podobnie jest w Bytomiu, gdzie już padły firmy hutnicze i górnicze. Tak samo jest w Brzeszczach w woj. małopolskim, gdzie kopalnia jest jedynym dużym zakładem pracy i zapowiedź jej likwidacji musiała budzić rozpacz mieszkańców - mówi Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej (RIG) w Katowicach, były wiceminister gospodarki.

- O takich miejscowościach musimy stale pamiętać, musimy wyprzedzać zdarzenia, które kiedyś muszą nastąpić. To jest największy grzech jaki popełniamy, czyli grzech zaniechania - mając doświadczenie 25 lat transformacji i ciężkich reform, szczególnie na Śląsku, nie potrafimy pewnych rzeczy wyprzedzić i przeciwdziałać negatywnym skutkom z rozsądnym pakietem rozwiązań - dodaje Donocik.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.